۴
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۲
مجلس تصويب كرد

ادغام وزارتخانه‌هاي راه، مسكن و ارتباطات

ايتنا - عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با بیان اینکه سالانه چندین هزار نفر در جاده‌های کشور کشته می‌شوند گفت: ادغام وزارت راه و ترابری با هیچ معیار و شاخصی به صلاح کشور نیست.
ادغام وزارتخانه‌هاي راه، مسكن و ارتباطات


سرانجام مجلس به ادغام چند وزارتخانه از جمله وزارت ارتباطات و تشكيل وزارت جديد راي مثبت داد و بدين ترتيب اخبار و شايعات چند ماهه در اين خصوص به پايان رسيد.

به گزارش ایتنا به نقل از خانه ملت، در جلسه علني روز چهارشنبه يازدهم خرداد ماه، نمايندگان پارلمان با تشكيل «وزارت امور زيربنايي و ارتباطات» با ۱۳۷ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه راي دادند.

گفتني است كه پيش‌تر قرار بود دو وزارتخانه «راه و ترابري» و «مسكن و شهرسازي» در يكديگر ادغام شده و وزارت جديدي با نام «امور زيربنايي» را تشكيل دهند. اما در اين جلسه، پيشنهاد افزودن وزارت ارتباطات به اين ادغام نيز مطرح شد و مورد تصويب قرار گرفت.

حاشيه‌ها
شايان ذكر است اين جلسه با حاشيه‌ها و اظهارنظرهاي گوناگون نمايندگان همراه بود.
از جمله نماینده شاهرود با انتقاد از لایحه ادغام وزارت مسکن، راه و ترابری و ارتباطات در یکدیگر این اقدام را به فروش میوه درهم در بازار تره‌بار تشبیه کرد.
اين عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با بیان اینکه سالانه چندین هزار نفر در جاده‌های کشور کشته می‌شوند گفت: ادغام وزارت راه و ترابری با هیچ معیار و شاخصی به صلاح کشور نیست.

سكوت نماينده دولت
همچنين گفتني است كه لطف‌الله فروزنده به‌عنوان نماینده دولت با بیان اینکه دولت نظر خاصی درباره ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت امور زیربنایی ندارد، تاکید کرد: در این‌‌باره نظر مجلس شورای اسلامی تعیین‌کننده است و تصمیم نمایندگان مردم، ادغام یا عدم ادغام ارتباطات در امور زیربنایی را مشخص می‌کند.
کد مطلب: 18300
نام شما
آدرس ايميل شما


امید
feedback
Iran, Islamic Republic of
به به...به سلامتی جنسمون جور شد.
تا زمانی که خودش تنها بود،صاحب نداشت...حالا که قاطی شده!
feedback
Iran, Islamic Republic of
عجب کار جالبی کرده اند اینها! باید در تاریخ ثبت شود تا برای آیندگان درس عبرتی باشد!
feedback
Iran, Islamic Republic of
زورشان به نفت نرسید ما رو ادغام کردند
رجائی
feedback
United Kingdom
ارتباطات و فناوری اطلاعات با سنگ و آسفالت ادغام شد.
اصلا جالب نیست،گریه آوره.
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام