۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۸

فرصت ۶ماهه به شرکت‌های اینترنتی برای تامین امنیت کودکان در استرالیا

ایتنا - استرالیا به شرکت های اینترنتی ۶ماه فرصت داده تا قانونی قابل اجرا برای جلوگیری از تماشای هرزنگاری ومحتوای آنلاین نامناسب توسط کودکان ارائه کنند و درغیر صورت قانونی برای این موضوع اجرا می کند.
فرصت ۶ماهه به شرکت‌های اینترنتی برای تامین امنیت کودکان در استرالیا

کمیسیونر eSafty استرالیا نامه ای به اعضای صنعت آنلاین ارسال کرده و از آنها خواسته تا سوم اکتبر ۲۰۲۴ میلادی با ارائه طرحی نشان دهند چگونه می خواهند از مشاهده محتوای نامناسب از جمله خودکشی و اختلالات غذا خوردن توسط افراد زیرسن قانونی جلوگیری کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، این قانون باید برای فروشگاه های اپلیکیشن، وب سایت های مختلف از جمله هرزنگاری، دوست یابی، موتورجستجوها، پلتفرمهای اجتماعی، سرویس های چت و حتی پلتفرم های بازی آنلاین استانداردهایی جهت کنترل محتوای مناسب برای کاربران فراهم کند.

جولی ایمن گرنت کمیسیونر eSafty در بیانیه ای اعلام کرد: قرار گرفتن کودکان در معرض خشونت و محتوای هرزنگاری یکی از نگرانی های اصلی والدین است و آنها باید نقشی کلیدی در این زمینه بازی کنند. اما نمی توان تمام مسئولیت را به دوش آنها گذاشت. صنعت اینترنت نیز باید با ایجاد برخی موانع موثر در این زمینه نقش خود را ایفا کند.

تقاضای مذکور دومین مرحله از قوانین صنعتی تحت نظارت رگولاتوری به حساب می آید که قبلا نیز قانون های مربوط به متوقف کردن انتشار محتوای تروریسم یا سواستفاده جنسی از کودکان شرکت های اینترنتی را پوشش داده بود.

این قانون با اقداماتی مانند احراز سن، کنترل والدین پیش فرض و همچنین نرم افزارهایی که محتوای جنسی ناخواسته را تار یا فیلتر می کند، از کودکان در مقابل هرزنگاری محافظت خواهد کرد.
کد مطلب: 79651
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام