۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۰

کارمند پیشین پنتاگون خواستار انتشار داده‌های فوق‌محرمانه درباره بشقاب‌پرنده‌ها شد

ایتنا - شان کرک پاتریک، رئیس سابق بخش مطالعات فرازمینی‌ها در وزارت دفاع ایالات متحده، می‌گوید او را از افشای اطلاعات محرمانه درباره فرازمینی‌ها منع کرده‌اند، و اینک خواستار انتشار داده‌های «فوق‌محرمانه» برای عموم مردم شده است.
کارمند پیشین پنتاگون خواستار انتشار داده‌های فوق‌محرمانه درباره بشقاب‌پرنده‌ها شد

پاتریک معتقد است که شهروندان آمریکایی حق دارند از محتوای این پرونده‌های مهم و فوق‌محرمانه باخبر شوند تا دریابند که چه اتفاقاتی پیرامون آن‌ها در حال وقوع است و همچنین از دامن زدن به شایعات ناموثق پرهیز کنند.

این فیزیکدان ادعا کرد که مقا‌های ارشد پنتاگون او را در چندین موقعیت، حتی زمانی که برای اثبات اکتشافات خود مدارکی موثق داشته است، به سکوت واداشته‌اند. او پیش‌تر یک سال سرپرست بخش امور مرتبط با فرازمینی‌ها در پنتاگون بوده است.

دکتر کرک پاتریک گفت:‌ «آن زمان حساسیت شدیدی به افشای اطلاعات به‌دست‌آمده درباره بشقاب‌پرنده‌ها و اثبات وجود آن‌ها وجود داشت. اینکه آن‌ها (مقام‌های ارشد وزارت دفاع) نمی‌توانستند راهی بیابند تا این داده‌های مهم را بدون نگرانی از بروز مشکلات در حوزه‌های دیگر افشا کنند، همواره مشکل آزاردهنده‌ای برای من بود.»

رئیس سابق بخش فرازمینی‌ها در پنتاگون همچنین باور دارد که دولت آمریکا باید توضیحات شفاف‌تری از تلاش‌های چندین‌ ساله خود برای ارتباط با فرازمینی‌ها و اشیای فضایی ناشناس ارائه کند. او می‌گوید فقدان شفافیت در این حوزه، ممکن است نظریه‌های توطئه‌ بیشتری را تقویت کند و برخی را به این باور برساند که ممکن است رگه‌هایی از واقعیت نیز در گمانه‌زنی‌های آنان درباره کیفیت زندگی فرازمینی‌ها وجود داشته باشد.

در مقابل، پنتاگون نیز به ادعای وجود پرونده‌هایی فوق‌محرمانه و منتشرنشده درباره بشقاب‌پرنده‌ها واکنش نشان داد.

به گزارش دیلی‌استار، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «روش استاندارد در داخل وزارتخانه این است که پرونده‌های مختلف برای انتشار عمومی باید از تایید مقام‌های ارشد دولت برخوردار باشند. اما بر اساس آنچه می‌دانیم، در آن زمان با هرگونه درخواست دکتر کرک پاتریک برای انتشار عمومی داده‌های اثبات‌شده موافقت شده بود.»

 


با این حال، محرمانه بودن اطلاعات به‌دست‌آمده درباره حیات فرازمینی و اثبات وجود بشقاب‌پرنده‌ها، در سالیان گذشته بارها توجه جهانی را به خود جلب کرده است؛ به‌ویژه زمانی که سرگرد دیوید گراش، کارشناس سابق اطلاعات نیروی هوایی آمریکا، دولت این کشور را به مخفی‌کاری چشمگیری درباره فرازمینی‌ها متهم کرد. گراش ادعا کرد که دولتی‌ها و مقام‌های پنتاگون اطلاعاتی فوق‌سری را درباره برنامه‌ای که دهه‌ها به بازیابی و مهندسی معکوس فضاپیماهای بیگانه اختصاص داشته است، پنهان کرده‌اند.

این افشاگری پس از آن شکل گرفت که یک روانشناس برجسته بریتانیایی، دادخواستی قانونی برای پایان دادن به پنهان‌کاری اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی‌شده درباره بشقاب‌پرنده‌ها به دولت بریتانیا ارسال کرد. او نگران بود که خودداری دولت این کشور از انتشار اطلاعات، به ترویج بیشتر گمانه‌زنی‌های ذهنی و غیرعلمی شهروندان درباره فرازمینی‌ها منجر شود.

در دو سال گذشته، نزدیک به هزار مورد مشاهده شیء ناشناس پرنده (UFO) در سراسر بریتانیا گزارش شده است. داده‌های گردآوری‌شده متخصصان فرازمینی در وبسایت «شناخت اشیای فضایی ناشناس» (UFO Identified) نشان می‌دهد که بین ژانویه ۲۰۲۱ تا مه ۲۰۲۳، در مجموع ۹۵۷ شیء ناشناس پرنده شناسایی شده است. از این موارد، ۴۱۰ نمونه در ۲۰۲۱ میلادی، ۴۹۴ نمونه در ۲۰۲۲، و ۵۳ نمونه تا ماه مه امسال مشاهده شده است.

منچستر، لندن، لیورپول، و گلاسکو با ده‌ها مشاهده از ۲۰۲۱ تاکنون، کانون‌های اصلی مواجهه احتمالی با فرازمینی‌ها بوده‌اند. در مجموع، ۵۴ مشاهده در منچستر، ۵۲ مشاهده در لندن و ۳۷ مشاهده در چشایر مستند شده است.

بنا به نوشته وبسایت «شناخت اشیای فضایی ناشناس»، در یکی از مشاهده‌های سال گذشته در ساوت‌ولد در سافک، یک ناظر مشاهده شیئی را با «پنج نور مستطیلی مستقر در یک طرف» گزارش داد که «حرکت‌های غیرعادی داشت، حرکت‌های ناگهانی می‌کرد، و با سرعتی بسیار زیاد حرکت می‌کرد».

با این حال، بررسی متخصصان اشیای فضایی ناشناس به این نتیجه رسید که این مشاهده «به‌احتمال زیاد، فعالیت پهپادی» بوده است.
کد مطلب: 77285
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام