۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۳

همه‌چیز درباره ساعت سری ۹ اپل با پردازنده جدید و ویژگی‌های هندزفری

ایتنا - اپل‌واچ سری ۹ یک تراشه به‌روزشده دارد که سرعت گوشی را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.
همه‌چیز درباره ساعت سری ۹ اپل با پردازنده جدید و ویژگی‌های هندزفری

اپل گفت ساعت اپل (اپل واچ) سری ۹ یک تراشه به‌روزشده دارد که سرعت گوشی را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. گویا وجود این تراشه باید انیمیشن و جلوه‌ها [افکت] را روان‌تر نشان بدهد و ویژگی‌های جدید را نیز امکان‌پذیر کند.

به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، ساعت سری ۹ افزون بر این ابزارهای جدید، نخستین محصول بی‌کربن اپل است. این ویژگی با گستره وسیعی از تغییرات، از جمله حذف چرم از بندهای آن و تمام محصولات جدید همراه است.

این ویژگی‌ها شامل ویژگی جدیدی به نام «دو ضربه» (Double Tap) است که کاربر می‌تواند با استفاده از آن، ساعتش را بدون دست زدن کنترل کند. کاربر با ضربه دوانگشتی‌ــ مشابه حرکتی که برای هدست ویژن پرو آتی انجام می‌شود‌ــ می‌تواند روی دکمه‌های صفحه کلیک کند.

به گفته اپل، این ویژگی زمانی که مثلا قهوه یا بند قلاده سگ را در دست دارید، به کار می‌آید. برای دسترسی نیز مفید است و اپل پیش‌تر ویژگی‌های مشابهی را به‌منزله بخشی از آن ابزارها عرضه کرده است.

اپل اعلام کرد که این ویژگی جدید بر اساس هوشمندهای یادگیری ماشینی موجود در تراشه جدید کار می‌کند که قادر است داده‌ حسگرها را «به روشی کاملا نوین» تجزیه و تحلیل کند. این ویژگی تغییرات در حرکت و «جریان خون» را که هنگام تماس بین انگشتان فرد رخ می‌دهد، مشاهده و سپس از آن برای کلیک استفاده می‌کند.
 

این پردازنده جدید با امکان پردازش درخواست‌های سیری (Siri) در خود ساعت اپل باعث می‌شود سرعت و ایمنی آن‌ها افزایش یابد. به گفته اپل، دیگر لازم نیست متداول‌ترین درخواست‌ها به فضای ابری (کلاود) بروند؛ به این ترتیب اتصالات کند وای‌فای یا داده‌ها نباید مانعی برای آن‌ها ایجاد کند.  

اپل به کاربر امکان می‌دهد اطلاعات مربوط به سلامتی‌اش را از سیری بپرسد که به گفته خود سخت‌افزار جدید از آن پشتیبانی می‌کند اما توضیح دقیقی ارائه نداده است. مثلا، کاربر می‌تواند سوال کند که چقدر خوابیده است.

این تراشه تایپ صوتی (Dictation) را نیز بهبود می‌دهد. قادر است یک مدل یادگیری ماشینی هوشمندتر را اجرا کند که دقت تایپ صوتی احتمالا تا ۲۵ درصد بیشتر می‌شود.

این تراشه کاری می‌کند که ساعت اپل بهتر بتواند آیفون متصل‌شده به خود را پیدا کند. اپل همواره گزینه ارسال علامت به آیفون (پینگ) را ارائه داده، اما اکنون ساعت اپل فاصله و جهت آیفون را نیز ارائه می‌دهد.
 

یک ویژگی مشابه با بلندگوی هوشمند (هوم‌پاد) کار می‌کند. هنگامی که ساعت اپل به آن بلندگوی هوشمند نزدیک می‌شود، پیشنهادهای رسانه‌ای برای انتخاب موسیقی ارائه می‌دهد.

سری ۹ یک نمایشگر جدید نیز دارد که اکنون به دو هزار نیت (واحد روشنایی صفحه نمایش) می‌رسد‌ــ که دید آن را در محیط خارجی آسان‌تر می‌کند‌ــ و برای موقعیت‌های تاریک، تا یک نیت کم می‌شود.
کد مطلب: 74667
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام