۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

آموزش : چگونه از ایمن بودن فایل قبل از دانلود مطمئن شویم؟

ایتنا - اگر نگران هستید که فایلی مخرب باشد، لازم نیست آن را دانلود کنید و به آنتی ویروس خود متکی باشید، می‌توانید قبل از دانلود فایل را برای بررسی بدافزار با بیش از 90 موتور آنتی ویروس اسکن کنید.
آموزش : چگونه از ایمن بودن فایل قبل از دانلود مطمئن شویم؟

این جایگزینی برای اقدامات اولیه امنیتی آنلاین نیست که می تواند شما را در برابر فیشینگ و سایر تهدیدها در امان نگه دارد، اما اگر نگران فایلی هستید، با استفاده از VirusTotal پیوندی را برای بدافزار اسکن کنید. برای انجام این کار باید لینک دانلود فایل را پیدا کنید، این لینک مستقیم برای دانلود فایل است نه فقط آدرس صفحه دانلود فایل، به عنوان مثال، اگر می خواهید یک فایل exe. را اسکن کنید، به پیوند مستقیم فایل exe نیاز دارید یا اگر می‌خواهید یک فایل .doc را اسکن کنید به پیوند مستقیم فایل doc نیاز دارید.

شما می توانید با حرکت ماوس روی پیوند و مشاهده آدرس در مرورگر خود متوجه این موضوع شوید، روی پیوند کلیک راست کرده و در کروم «Copy address link» ، «Copy Link Location» در فایرفاکس «Copy link» در Edge را انتخاب کنید.

سپس در مرورگر وب خود به VirusTotal.com بروید، این ابزار از سال 2012 در اختیار گوگل است، روی برگه «URL» در صفحه کلیک کنید و سپس پیوندی را که کپی کرده‌اید در کادر قرار دهید، روی دکمه جستجو کلیک کنید یا Enter را فشار دهید تا فایل اسکن شود.

VirusTotal فایلی را که مشخص کرده‌اید در سرورهای خود دانلود کرده و با تعداد زیادی موتور آنتی ویروس مختلف اسکن می کند، اگر افراد دیگری اخیراً فایل را اسکن کرده باشند، VirusTotal نتایج اسکن اخیر را به شما نشان می دهد و اگر «هیچ موتوری این URL را شناسایی نکرد» را می‌بینید، به این معنی است که هیچ یک از موتورهای آنتی ویروس VirusTotal نگفته‌اند که فایل مشکلی دارد.

به روز رسانی: از آوریل 2022، VirusTotal اکنون بیش از 90 موتور آنتی ویروس در دسترس دارد،"0/65" به این معنی است که فایل توسط 0 از 65 موتور آنتی ویروس VirusTotal به عنوان مخرب شناسایی شده است یعنی باید تمیز باشد البته ممکن است بدافزارهای جدید و عجیب و غریب هنوز توسط هیچ برنامه آنتی ویروس شناسایی نشوند، بنابراین همیشه خوب است مراقب باشید و نرم افزار را فقط از منابعی که به آن اعتماد دارید دریافت کنید.

اگر یکی از موتورهای آنتی ویروس مشکلی را در یک فایل تشخیص دهد، یادداشتی خواهید دید که می گوید تعدادی از موتورهای آنتی ویروس URL را به عنوان مشکل شناسایی کرده اند، در برخی موارد نظر ممکن است تقریباً متفق القول باشد، در موارد دیگر، تنها چند ابزار آنتی ویروس ممکن است با فایل مشکل داشته باشند که این اغلب یک مثبت کاذب است اگرچه در شرایط خاص ممکن است برخی از ابزارهای آنتی ویروس بدافزار جدید را قبل از دیگران شناسایی کرده باشند و می‌توانید به پایین پیمایش کنید تا ببینید کدام ابزارهای آنتی‌ویروس با فایل مشکل دارند، جزئیات بیشتری درباره فایل مشاهده کنید و نظرات انجمن در مورد ایمن بودن یا نبودن URL را ببینید.

(برای مثال، در برخی موارد، ممکن است فقط برای گنجاندن crapware همراه که به راحتی قابل دور زدن است، علامت گذاری شود.)

اگر یک صفحه دانلود فایل را به جای خود فایل دانلود شده اسکن کنید پیوند "فایل دانلود شده" را در صفحه VirusTotal مشاهده خواهید کرد، برای مشاهده تجزیه و تحلیل بیشتر درباره فایلی که صفحه وب دانلود می کند روی نماد سمت راست «فایل دانلود شده» کلیک کنید.

VirusTotal را در مرورگر خود ادغام کنید
برای تسهیل این فرآیند پروژه VirusTotal افزونه های مرورگر را ارائه می دهد، اینها VirusTotal را در مرورگر شما ادغام می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که روی پیوندی در هر صفحه وب کلیک راست کرده و گزینه «Scan with VirusTotal» را انتخاب کنید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
کد مطلب: 68274
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام