۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵

آموزش : چگونه در گوشی‌های اندرویدی فضا آزاد کنیم؟

ایتنا - این احتمال وجود دارد که فضای حافظه دستگاه شما محدود شده باشد. کاهش ظرفیت حافظه موجود به اشکال مختلف تاثیر منفی روی دستگاه شما می گذارد و در بدترین حالت شاید حتی نتوانید برنامه ها را باز کنید.
آموزش : چگونه در گوشی‌های اندرویدی فضا آزاد کنیم؟

اگر دستگاه اندرویدی شما کند شده، گیر می کند یا عملکرد ضعیفی پیدا کرده است، بهتر است فضای حافظه آن را چک کنید.

این احتمال وجود دارد که فضای حافظه دستگاه شما محدود شده باشد. کاهش ظرفیت حافظه موجود به اشکال مختلف تاثیر منفی روی دستگاه شما می گذارد و در بدترین حالت شاید حتی نتوانید برنامه ها را باز کنید.

برای این که تلفن یا تبلتتان به سرعت قبلی برگردد باید اندکی فضا آزاد کنید. بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، برای این کار پنج راه وجود دارد:

۱- حافظه کش اندروید را پاک کنید
پاک کردن حافظه کش اندروید، فایل‌های کوکی موقتی را که می توانند فضای دیجیتالی زیادی را اشغال کنند حذف می کند. این شیوه یکی از سریع‌ترین و راحت ترین راه‌ها برای بهبود سرعت و عملکرد دستگاه اندرویدی است.

۲- حذف اپلیکیشن‌ها، عکس‌ها یا فایل‌های بلااستفاده
این اقدام شاید بدیهی‌ترین کار باشد. بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی با اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده‌ای عرضه می‌شوند که شاید هرگز آنها را استفاده نکنید و عکس‌هایی که در یک مهمانی گرفته اید را شاید هرگز نخواهید در اینستاگرام ارسال کنید. می‌توان این کار را عملیات حذف محتوای دیجیتالی غیرضروری در نظر بگیرید. آیا اپلیکیشنی که هرگز آن را باز نکرده‌اید به دردتان می خورد اگر جوابتان منفی است پس آن را به زباله بیندازید.

۳- حذف فایل‌هایی که در فولدر دانلودها قرار دارند
شاید این موضوع را ندانید که هر چه که در دستگاه اندرویدی خود دانلود می کنید خواه ضمیمه ایمیل باشد یا یک عکس یا یک سند PDF، در فولدری به نام "دانلودها" یا "فایل‌های من" ذخیره می‌شود.

اگر مرتبا فایل‌های زیادی دانلود می‌کنید ممکن است فولدر دانلود شما پر شده باشد و فعالیت دستگاه را کند کرده باشد. برای این منظور از فهرست برنامه ها به فولدر دانلودها بروید و هر چه که نیاز ندارید را حذف کنید.

۴- اپلیکیشن‌هایتان را به کارت حافظه میکرو اس دی اندروید منتقل کنید
برخی از دستگاههای اندرویدی با کارتهای حافظه میکرو اس دی سازگار هستند و اجازه می‌دهند اطلاعات بیشتری را نگهداری دارید بدون این که حافظه زیادی را در خود دستگاه اشتغال کنید.

اگر دستگاه اندرویدی شما می‌تواند از یک کارت میکرو اس دی استفاده کند و آن را در دستگاهتان وارد کرده‌اید، می توانید اپلیکیشنهای مورد نظرتان را از طریق گزینه "مدیریت اپلیکیشن‌ها" در قسمت "تنظیمات" به کارت حافظه منتقل کنید.

۵- اپلیکیشن‌ها و فایل‌هایتان را به دستگاه دیگری منتقل کنید
با استفاده از کابل شارژ دستگاهتان، می توانید اطلاعات را از دستگاه اندرویدی به یک رایانه یا حافظه USB منتقل کنید.

منبع: ایسنا
کد مطلب: 64214
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام