۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۰

برنامه احتمالی گوگل برای پشتیبانی از وب‏سایت‏‌های رمزگذاری‏‌شده

ایتنا- گوگل با این کار، جاسوسی از کاربران اینترنت را برای هکرها و خرابکاران سخت‌تر خواهد کرد.
برنامه احتمالی گوگل برای پشتیبانی از وب‏سایت‏‌های رمزگذاری‏‌شده


برخی منابع خبری گزارش کرده‏‌اند شرکت گوگل قصد دارد جایگاه وب‏‌سایت‏‌های رمزگذاری شده و تحت فناوری https را در فهرست نتایج جستجوگر خود ارتقا دهد.


وال استرایت ژورنال به نقل از یکی از مهندسان ممتاز گوگل به نام مت کوتز گزارش داده است که گوگل قصد دارد رتبه وب‏‌سایت‏‌های دارای فناوری‏‌های رمزگذاری را در فهرست نتایج جستجوی خود ارتقا بخشد.
این کار که به افزایش تعداد وب‏‌سایت‏‌هایی از این دست در فهرست نتایج گوگل خواهد انجامید جاسوسی از کاربران اینترنت را دشوار‌تر خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از مت کوتز که در یک گفتگوی خصوصی از تمایل گوگل برای ایجاد تغییراتی از این دست صحبت کرده‏، گفته است بحث‏‌های داخلی گوگل در این باره هنوز در مراحل ابتدایی است و هر گونه تغییر احتمالی به این زودی رخ نخواهد داد. سخنگویان گوگل نیز از اظهارنظر رسمی در این باره سر باز زده‌‏اند.

فناوری رمزگذاری داده‏‌ها (encryption) در اینترنت در واقع نقش مانعی را ایفا می‌‏کند که اجازه نمی‌‏دهد کسی در کار کاربران اینترنت جاسوسی کند و یا اطلاعات آن‌ها را سرقت کند.

شرکت گوگل نیز دارای الگوریتم‌‏های جستجوگرانه خاصی است که به کمک آن‌ها می‌‏تواند رویه‏‌های مختلف را در میان توسعه‏‌دهندگان وب گسترش دهد و یا از رواج آن‌ها جلوگیری کند.

این الگوریتم‏‌ها مثلاً باعث می‌‏شود رتبه وب‌‏سایت‏‌های دارای بدافزار و یا وب‏‌سایت‏‌هایی که دیر بارگذاری می‌‏شوند در فهرست نتایج گوگل کاهش یابد.

کار‌شناسان معتقدند عملی کردن این ایده از سوی گوگل ممکن است انگیزه گردانندگان وب‏‌سایت‏‌ها برای استفاده از فناوری رمزگذاری را افزایش دهد.
کد مطلب: 30182
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
این یک عزا برای مسئولین مخابراتی و اطلاعاتی ایران است.
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام