۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۷

درآمدزایی گوگل با تقلید از سایت‌های موفق موسیقی

ایتنا- سرویس جدید گوگل، در واقع تشابهات زیادی با آی‌تیونز اپل دارد و گوگل با راه‌اندازی این سرویس،‌قدم محکم‌تری در بازار رقابت با اپل خواهد گذاشت.
درآمدزایی گوگل با تقلید از سایت‌های موفق موسیقیگوگل که شاهد موفقیت سایت‌های اشتراک‌گذاری موسیقی است قصد دارد با تقلید از آنها به کسب درآمد بپردازد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از نیویورک تایمز، خبر این رویداد در کنفرانس سالانه گوگل که با شرکت برنامه نویسان مختلف برگزار شد، اعلام شده است. 

سرویس یاد شده که از امکانات سرویس های مشابه مانند اسپوتیفای برخوردار است، به فروشگاه آنلاین گوگل به نام پلی متصل خواهد شد.

کاربران همچنین می توانند فایل‌های دیجیتال خود را بر روی این سرویس ذخیره کنند و در هر زمان و مکان به آنها دسترسی داشته باشند. با توجه به اینکه نمونه های مشابه متعددی از این سرویس در سال های قبل راه اندازی شده، کارشناسان در مورد احتمال موفقیت آن تردیدهای جدی دارند و بعید می دانند گوگل بتواند کاربرانی را که به سرویس های دیگر عادت کرده اند، جذب خدمات خود کند.

این اقدام گوگل همچنین به معنای آغاز رقابت آن با اپل در یک عرصه جدید است. اپل سال‌هاست که از طریق سرویس آی‌تیونز خود خدمات یاد شده را ارائه می دهد و میلیون ها نفر مشتری دارد.

موفق ترین سرویس از این نوع در جهان Spotify نام دارد که در سال ۲۰۰۸ در سوئد تاسیس شد و دو سال بعد به دیگر کشورها و از جمله آمریکا رسید. تعداد مشترکان این خدمات بالغ بر ۲۴ میلیون نفر است که ۶ میلیون نفر از آنها هر ماه برای استفاده از خدمات بیشتر بین ۵ تا ۱۰ دلار می پردازند.
کد مطلب: 26194
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام