۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۱

سال 2012، سال پلتفرم‌های جدید و بدافزارهای مدرن

ایتنا- در سال 2012 سایت‌ها معتبر و معروف، بی‌آنکه خود بدانند گاهی کاربران را به سمت سایت‌های مخرب هدایت کرده‌اند و البته پرخطرترین کشور از نظر امنیت سایبری در این سال نیز، هنگ کنگ بوده است.
سال 2012، سال پلتفرم‌های جدید و بدافزارهای مدرن


آخرین گزارش امنیتی شركت Sophos نشان می‌دهد كه ۸۰ درصد حملات بدافزارها در سال ۲۰۱۲ از طریق سایت‌های معتبر اتفاق افتاده‌اند و از این سایت‌ها به سایت‌های مخرب هدایت شده‌اند. 


به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، این شركت امنیتی برخی از مشاهدات كلیدی سال ۲۰۱۲ را برجسته سازی كرده و مشكلاتی كه در سال ۲۰۱۳ ممكن است اتفاق بیفتد را توضیح می‌دهد. 

در این گزارش آمده است كه سال ۲۰۱۲، سال پلتفرم های جدید و بدافزارهای مدرن بوده است. با توجه به این گزارش، بدافزارهای مدرن با سوء استفاده از این روند، چالش‌های جدیدی را برای متخصصان فناوری اطلاعات ایجاد كرده‌اند. 

در این مطالعه هم چنین پرخطرترین و امن‌ترین كشورها در برابر حملات بدافزارها مشخص شده است. 

هنگ كنگ به عنوان خطرناك‌ترین كشور با ۲۳.۵ درصد در صدر این جدول قرار دارد. 

كشورهای تایوان، امارات متحده عربی، مكزیك و هند در رده‌های بعدی قرار دارند. 

نروژ با ۱.۸۱ درصد به عنوان امن‌ترین كشور شناخته می‌شود و كشورهای سوئد، ژاپن، انگلستان و سوئیس در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 

شركت امنیتی Sophos برای سال ۲۰۱۳ پیش‌بینی می‌كند كه حملات بدافزارها بیشتر بر روی پلت‌فرم‌ها باشد و كمتر از طریق سوء استفاده از سیستم‌های امنیتی قدیمی شركت‌ها صورت گیرد. 

هم چنین به نظر می‌رسد با افزایش شدید در حملات مهندسی اجتماعی بر روی كلیه پلتفرم‌ها، شاهد كاهش سوء استفاده از آسیب پذیری‌های بازار باشیم. 
کد مطلب: 24613
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام