۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۵
سوءاستفاده تبهکاران از نام‌های مشهور

کریس رونالدو خطرناک‌ترین فوتبالیست دنیای مجازی

ایتنا - کلاهبرداران سایبری بیش از هر نام دیگری از نام کاپیتان تیم ملی پرتغال و ستاره تیم رئال مادرید برای تشویق کاربران به بازدید از سایت‌های آلوده به کرم و ویروس بهره می‌گیرند.
کریس رونالدو خطرناک‌ترین فوتبالیست دنیای مجازی


محققان مسائل امنیتی می‌گویند کریس رونالدو خطرناک‌ترین فوتبالیست در دنیای اینترنت است، زیرا میزان سوءاستفاده از نام او برای فریبکاربران قابل مقایسه با سایرین نیست.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از اس سی مگزین، بررسی‌های مک آفی نشان می‌دهد که جانیان اینترنتی و کلاهبرداران سایبری بیش از هر نام دیگری از نام کاپیتان تیم ملی پرتغال و ستاره تیم رئال مادرید برای تشویق کاربران به بازدید از سایت‌های آلوده به کرم و ویروس بهره می‌گیرند.

همچنین در میان تیم‌های مختلف فوتبال سوءاستفاده از نام تیم‌های فوتبال فرانسه و پرتغال برای فریب کاربران و هدایت آنها به سمت سایت‌های آلوده بیش از دیگر تیم هاست.


همه روزه صدها هزار کاربر اینترنت از کلید واژه‌های کریستیانو رونالدو، کریستیانو رونالدو و دانلود، عکس‌های کریستیانو رونالدو و ویدیوهای کریستیانو رونالدو برای جستجوی محتوا در وب استفاده می‌کنند و هکرها هم با اطلاع از این علاقه تلاش می‌کنند رتبه وب سایت‌های آلوده خود را در موتور جست‌وجوهای اینترنتی ارتقا دهند و در نتیجه انواع بدافزار را بدون اطلاع کاربران بر روی رایانه‌های آنان نصب کنند.

بعد از رونالدو، زلاتان ابراهیموویچ ، استیون جرارد و بوفون دروازه بان ایتالیا در رتبه‌های بعدی هستند.
 


کد مطلب: 22636
نام شما
آدرس ايميل شما


amir
feedback
اخرشه:
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام