d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - بازار شبکه‌های اجتماعی سازمانی رونق می‌گیرد
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱

بازار شبکه‌های اجتماعی سازمانی رونق می‌گیرد

ایتنا- شبکه‌های اجتماعی سازمانی به منظور تعامل و همکاری هرچه‌ بیشتر بین کارمندان طراحی شده‌اند.
بازار شبکه‌های اجتماعی سازمانی رونق می‌گیرد


نرم‌افزار شبکه‌های اجتماعی سازمانی(ESN) در صنعت جهانی فناوری اطلاعات به منظور تعامل و همکاری هرچه‌ بیشتر بین کارمندان طراحی شده‌اند و اغلب مواقع توسط کاربران نادیده گرفته می‌شوند و درنهایت به دست فراموشی سپرده می‌شوند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وبسایت Pc worldباید توجه داشت که به‌کارگیری نرم‌افزارهای ESN در کسب‌وکارها مهم‌ترین روشی است که می‌تواند گسترش هرچه بیشتر آن‌ها را باعث شود.

در این جریان به‌کارگیری سیستم‌هایی شبیه فیس‌بوک و توئیتر برای محل کار با قابلیت ارائه پروفایل شخصی کارمند، جریان فعال، سیستم به‌اشتراک‌گذاری اسناد، فروم‌های مخصوص گفت‌وگو، فضای نوشتن میکروبلاگ و همچنین امکان تماس‌های تصویری بین کارمندان مهم‌ترین قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند موفقیت چنین نرم‌افزاری را تضمین کنند.

مدیران فناوری و صاحبان کسب‌وکار از نرم‌افزارهای ESN برای ایجاد طوفان‌های مغزی(Brain Storming) و دریافت ایده‌های جدید استفاده می‌کنند، به پرسش‌های یکدیگر پاسخ می‌دهند، با همکاران خود در مورد تخصص‌های ارزشمند گفت‌وگو می‌کنند، موارد مربوط به بازاریابی را با همکاری هم ویرایش می‌کنند، سیستم‌های مخصوص فروش محصولات را با هم به‌اشتراک می‌گذارند و در مورد طراحی محصول جدید با یکدیگر به بحث می‌نشینند.

نرم‌افزار ESN همچنین به عنوان یک درمان برای شبکه‌های داخلی روبه ‌انزوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که کارمندان کمتر سراغ آن‌ها می‌روند و همچنین فضایی را برای جذب هرچه بیشتر مشتریان و شرکا به‌وجود می‌آورند.

"راب کوپلویتز"(Rob Koplowitz) یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی Forrester Research در این خصوص گفت: «این کار بسیار چشمگیر است که بتوانیم موانع جغرافیایی را از میان برداریم و از اقدامات جمعی بهره‌برداری کنیم. ارزش این اتفاق بسیار زیاد است».

مرکز تحقیقاتی MarketsandMarkets اعلام کرد ارزش بازار نرم‌افزارهای ESN در سال جاری ۴.۷۷ میلیارد دلار خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۹ میلادی به ۸.۱۴ میلیارد دلار برسد.
کد مطلب: 31311
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر