۰
plusresetminus
جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۰۱
برای شناسایی موقعیت دشمنان

گوگل ارث، سلاح جدید انقلابیون لیبی

ایتنا – مخالفان رژیم سرهنگ قذافی در شهر مصراته، برای تعیین محل استقرار ادوات نظامی هواداران دولت از گوگل ارث استفاده می‌کنند.
گوگل ارث، سلاح جدید انقلابیون لیبی


احتمالاً طراحان برنامه گوگل ارث (Google Earth) هیچگاه تصور نمی‌کردند که زمانی این پلتفرم به ابزاری مهم و اصلی در جنگ‌ها و درگیری‌های نظامی تبدیل شود.

این موضوع همان چیزی است که هم اکنون در لیبی جاری است.

به گزارش ایتنا به نقل از محیط، نیروهای انقلابی لیبی در شهر مصراته، برای تعیین دقیق موقعیت و محل استقرار نیروهای هوادار معمر قذافی به استفاده از گوگل ارث روی آورده‌اند.

هرچند انقلاب‌هایی که اخیراً در کشورهای عربی صورت گرفته، بیشتر از خدمات شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و توییتر بهره برده ولی ظاهراً باید گوگل ارث را هم به این لیست افزود.

بنا به نوشته روزنامه استرالیایی هرالد سان، اندیشه استفاده از گوگل ارث برای مقابله با طرفداران قذافی، به ذهن یک مهندس لیبیایی به نام احمد خطور کرده است.

وی در ماه مارس گذشته و همزمان با تلاش انقلابیون برای غنیمت گرفتن تجهیزات نظامی نیروهای هوادار قذافی، استفاده از این سرویس را آغاز کرد.

احمد سه هفته پس از آن که نحوه کار با گوگل ارث را به همرزمان خود آموخت، در درگیری با گردان‌های نظامی معمر قذافی کشته شد.

بر اساس این گزارش انقلابیون لیبی با بهره‌گیری از گوگل ارث می‌توانند اهداف خود را با دقت بالا شناسایی کنند.

یادآور می‌شود گوگل ارث سرویسی است که کاربران با استفاده از تصاویر سه‌بعدی ماهواره‌ای آن قادرند کشورها و خیابان‌ها را مشاهده نمایند.
کد مطلب: 18486
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير