۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۹

رشد ۶. ۵ درصدی بازار میان‏‌افزار‌ها و زیرساخت‏‌های نرم‏‌افزای در سال ۲۰۱۳

ایتنا- بازار میان‏‌افزار‌ها و زیرساخت‏‌های نرم‏‌افزاری (AIM) در سال ۲۰۱۳ حدود ۶. ۵ درصد رشد داشته است.
به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از گارتنر در گزارشی در وب‏‌سایت خود اعلام کرده است بازار میان‏‌افزار‌ها و زیرساخت‌‏‏های نرم‌‏افزاری در سال ۲۰۱۳ با ۶. ۵ درصد در مجموع ۵. ۲۱ میلیارد دلار درآمد برای عرضه‏‌کنندگان این محصولات به همراه داشته است.


فابریزیو بیسکوتی، یکی از مدیران شرکت گارتنر درباره این بازار گفته است: طرح‌‏های مربوط به میان‏‌افزار‌ها و زیرساخت‏ اپلیکیشن‏‌ها در حال تبدیل شدن به شالوده کسب و کارهای دیجیتال است. به گفته وی، محصولات سنتی این بازار همچنان پرطرفدار است و محصولات جدیدتری مثل PaaS (پلت‏فرم‏‌هایی که در قالب خدمات ارائه می‌‏شوند) نیز رشد قابل‏ توجهی به خود گرفته است.

بر اساس این گزارش، شرکت‏‌های آی‏ بی‏ ام، اوراکل، مایکروسافت، سافت‌‏ویر اِی جی و تیبکو بر‌ترین عرضه‏‌کنندگان این محصولات در سال ۲۰۱۳ بوده‌‏اند. آی بی‌ ام با درآمد ۴۴۸. ۶ میلیارد دلاری خود از عرضه این محصولات توانسته ۳۰ درصد مجموع درآمدهای این بازار را از آن خود کند. سهم اوراکل نیز از این بازار ۲۹۸. ۳ میلیارد دلار (۳. ۱۵ درصد) بوده است.

مایکروسافت نیز با درآمد ۰۸۴. ۱ میلیارد دلاری خود ۵ درصد این بازار را از آن خود کرده است. شرکت سافت‏‌ویر اِی جی نیز از این بازار ۷۰۳ میلیون دلار (۳. ۳ درصد) درآمد کسب کرده است. شرکت تیبکو نیز که جایگاه پنجم را تصاحب کرده است، با درآمد ۵۴۵ میلیون دلاری خود سهمی ۵. ۲ درصدی از این بازار را به خود اختصاص داده است.

این پنج شرکت در مجموع بیش از ۵۷ درصد کل بازار میان‏‌افزار‌ها و زیرساخت‏‌های نرم‌‏افزاری را از آن خود کرده‌‏اند و ۹. ۴۳ درصد دیگر را به دیگر عرضه‏‌کنندگان واگذاشته‏‌اند.

پژوهشگران گارتنر در مطالعه خود وضعیت این بازار را از لحاظ مناطق جغرافیایی مختلف نیز بررسی کرده‌‏اند. آن‌ها دریافته‌‏اند که شتابنده‏‌ترین نرخ رشد این بازار مربوط به کشورهای منطقه خاورمیانه، آفریقا و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام (۵. ۱۳ درصد) است.

بازار این محصولات در کشورهای آمریکای لاتین نیز ۲. ۹ درصد رشد داشته است. با این همه کشورهای آمریکای شمالی و اروپای غربی بزرگ‌ترین بخش این بازار را تشکیل می‌‏دهند. در مجموع ۳. ۴۴ درصد از درآمد عرضه‏‌کنندگان میان‏‌افزار‌ها و زیرساخت‏‌های نرم‌‏افزاری از آمریکای شمالی و ۹. ۲۴ درصد آن از اروپا تامین شده است.
کد مطلب: 30595
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام