۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵

بازداشت سلطان فیلترینگ به اتهام فساد

ایتنا - او سال گذشته که بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه بود حکم به صدور فیلترینگ تلگرام صادر کرد که اعتراضات زیادی را به همراه داشت.
بازداشت سلطان فیلترینگ به اتهام فساد

پرونده اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه با بازداشت دو قاضی ابعاد جدیدی پیدا کرد.

پیش از اینکه نشست مطبوعاتی غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ‌قضائیه آغاز شود، خبر دستگیری یکی از قضات معروف رسانه‎ای شد.
بیژن قاسم‎زاده که اتفاقاً اکثریت او را به نام قاضی صادرکننده حکم فیلترینگ تلگرام می‏‌شناسند، بازداشت شد و این خبر از سوی اسماعیلی مورد تأیید هم قرار گرفت.
آن گونه که اسماعیلی در مورد بازداشت او توضیح داد، این اتفاق در ادامه رسیدگی به پرونده اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه است. فردی که پس از آمدن رئیسی به قوه قضائیه و آغاز دوره تحول بازداشت شد و آنقدر پرونده‎اش سنگین است که رئیس دستگاه قضا از رشوه‌‏هایی که او دریافت کرده با صفت «بهت‎آور» استفاده می‎کند.

سخنگوی قوه قضائیه وقتی با سؤالی روبه‎رو شد که خبرنگار برای معرفی قاضی بازداشت شده از عنوان «قاضی فیلترکننده تلگرام» استفاده کرد، گفت: کسی ممکن است هزاران خدمت خوب داشته باشد اما اگر خطایی داشته باشد حتماً باید به آن خطا رسیدگی شود.
او ادامه داد: در پرونده‌ای در ارتباط با پیگیری برخی عناصری که در داخل قوه قضائیه تحت تعقیب قرار گرفتند، دو نفر از قضات، یکی از قضات شاغل و یک نفر هم از قضات بازنشسته که اخیراً بازنشست شده بود، بازداشت شدند و پرونده‌شان مراحل تحقیقات مقدماتی را طی می‌کند. با تکمیل تحقیقات در این باره ممکن است افراد دیگری هم تحت تعقیب قرار گیرند. بنابراین بازداشت برخی افراد در این حوزه صحت دارد.

اما این خبر در حالی منتشر شد که طبق گزارش خبرگزاری تسنیم، قاسم‌زاده روز جمعه گذشته با دستور قضایی بازداشت و روانه زندان شده است.
 او سال گذشته که بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه بود حکم به صدور فیلترینگ تلگرام صادر کرد که اعتراضات زیادی را به همراه داشت.

نام بیژن قاسم زاده در پرونده حمید بقایی نیز مطرح شده که همین امر هم هجمه‌های زیادی را به سوی او روانه کرد. تا آنجا که عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان وقت تهران، به دفاع از او برخاست و گفت که می‌خواهند دل او را خالی کنند.
منبع: ایران
کد مطلب: 58395
برچسب ها: فیلترینگ
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است