۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸

زارع‌پور برای رفع فیلترها چه اقدامی کرده است؟

ایتنا - یکی از اعضای کمیته فیلترینگ به تازگی گفته: «وزیر ارتباطات و دوستان‌شان باید پیگیری کنند تا موضوع در کارگروه بررسی شود.»
زارع‌پور برای رفع فیلترها چه اقدامی کرده است؟
در طی این چند ماه(شاید هم دو سال) گذشته هر زمانی که وزیر جوان ارتباطات در خصوص فیلترینگ مورد سوال رسانه‌ها و کارشناسان و افکار عمومی قرار گرفته، جواب کلیشه‌ایش این بوده که «ما کاره‌ای نیستیم و فقط نظر تخصصی می‌دهیم و از مراجع اصلی بپرسید»؛ البته به یاد هم داریم که چند باری اعلام کرده که «ما درخواست رفع فیلتر برخی سایت‌ها را به مرجع اصلی داده‌ایم و باید صبر کنیم تا ببینیم نتیجه چه می‌شود!» حتی یک بار هم وعده داد که «ما بالاخره نظر هسته مرکزی فیلترینگ کشور را در یک مورد جلب کردیم و "کلاب‌هاوس" سرانجام همین "شنبه آینده" آزاد می‌شود»، که البته آن "شنبه" هرگز فرانرسید و وزیر جوان هم به روی مبارک نیاورد که نیاورد!

امروز اما یکی از اعضای کمیته فیلترینگ پس از مدت‌ها از اتاق دربسته خارج شده و سخنانی در این مورد گفته که به طور کلی و در جای خودش قابل توجه و بحث است، ولی نکته جالبی در حرف‌هایش دیده می‌شود که تمامی سخنان و ادعاهای وزیر جوان در خصوص اقداماتش مربوط به این مشکل را کاملا مبهم می‌کند.

از مجموع سخنان آقای حجت‌الاسلام باقری(نقل شده در ایسنا) چنین برداشت می‌شود که اعضای این کمیته به تازگی و در جریان گزارش کمیسیون صنایع مجلس در بررسی کیفیت اینترنت، متوجه شده‌اند که وزیر ارتباطات خواسته‌هایی برای آزاد شدن برخی سایت‌ها دارد که گویا قبلا شنیده نشده بود!
از جمله اینها را بخوانید: «در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای، این آمادگی وجود دارد که تمام نیازمندی‌هایی را که مردم دارند و مسائل مجرمانه‌ای در آن وجود ندارد، برطرف کنیم... برای رفع فیلتر این پایگاه‌ها یک نهادی باید تقاضا دهد تا این اتفاق بیفتد..»
و نهایتا اینکه: «وزیر ارتباطات و دوستان‌شان باید پیگیری کنند تا موضوع در کارگروه بررسی شود...»

بنظر می‌رسد این سخنان در تقابل با ادعاهای عیسی زارع‌پور در خصوص درخواست مکرر رفع فیلتر و نیز پیگیری آنهاست.
 
کد مطلب: 74407
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر