۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵

نگاهی به استراتژی 5 ساله همراه اول

ایتنا- همراه اول استراتژی 5 ساله ای را برای رسیدن به اهدافش طراحی کرده است. در فرصت حاضر به بررسی این موضوع می پردازیم.
نگاهی به استراتژی 5 ساله همراه اول

همراه اول یکی از اپراتورهای ایرانی است که در راستای ارائه خدمات به مشتریان گام برمی‌دارد و ما در گزارش های مختلفی به این موضوع پرداخته‌ایم.
با ما همراه باشید تا ابعاد برنامه راهبردی 5 ساله همراه اول را بیش از پیش تشریح کنیم.همراه اول
 

شاخص های برنامه راهبردی 5 ساله همراه اول

 

تحقق رویای دیجیتال


یکی از مواردی که همراه اول در دستور کارش قرار داده این است که به سمت دیجیتالیزه شدن گام بردارد.
در این زمینه مهدي اخوان بهابادي، رييس هيأت مديره همراه اول تصریح کرده است: «با بيان اينكه برنامه استراتژي تدوين شده براي شركت ارتباطات سيار ايران تفاوت چشمگيري با برنامه‌هاي قبلي دارد.»
وی همچنین اظهار كرد: هدف گذاري كرده ايم در پنج سال آينده حضوري جدي در فضاي ديجيتال كشور داشته باشيم و جزو رهبران منطقه اي حوزه ICT باشيم.
 

اعتقادات، رفتارها و آرمانها


در چارچوب راهبرد همراه اول برای تحقق رویای دیجیتال ویژگی هایی برای این شرکت در نظر گرفته شده است. منظور این است که اپراتور مورد بحث باید با تکیه بر این خصایص اقدام به فعالیت کند. این ویژگیها عبارتند از:
 

- حمایتگری

یکی از ویژگی های منحصر به فردی که برای اپراتور همراه اول در نظر گرفته شده است، بحث حمایتگری است. در واقع این شرکت باید به صورت یک حامی در جامعه عمل کند.
 

- چابکی

موضوع دیگر این است که همراه اول باید تلاشش را به کار گیرد تا به صورت یک شرکت چابک وارد عمل شود و در عرصه های مختلف خوش بدرخشد.


استراتژی 5 ساله همراه اول
 

- توانمندسازی

یکی دیگر از ویژگی های همراه اول که باید آن را مدنظر داشته باشد و بر آن اساس عمل کند، توانمندسازی است. به این معنا که این شرکت باید توانمند ساختن خود را در دستور کار قرار دهد تا به اهدافش برسد. ناگفته پیداست که رویکرد شرکتها میتواند تأثیر بسزایی در حرکت آنها به سمت جلو داشته باشد.
در همین راستا، اپراتور همراه اول تلاش دارد که فرهنگ کارکنان، رویه ها، فرآیندها و مدیریت شرکت های تابعه را به منظور حرکت رو به جلو بهبود دهد. از سوی دیگر، نهادینه کردن دیجیتالیزه شدن در تار و پود این شرکت از دیگر برنامه های این اپراتور است.
 

تمرکز بر سه حوزه اصلی


همراه اول برنامه هایی مانند گسترش عرصه ICT، شکل دادن به کسب و کار اصلی و سرمایه گذاری در فرصت های دیجیتال را در دستور کار خود  قرار داده است. تمرکز بر این حوزه ها موجب می شود که اپراتور مورد بحث بتواند در راستای رسیدن به اهدافش گام بردارد.
 

نتایج استراتژی 5 ساله همراه اول


مسئولان همراه اول انتظار دارند که بعد از اجرایی کردن راهبرد این اپراتور در زمینه رویای دیجیتال نتایجی به دست آورند که عبارتند از:
•    ارائه خدمات مدیریت شده ICT به شرکت ها؛
•    ارائه بهترین تجربه تلکام؛
•    تبدیل شدن همراه اول به بزرگترین سرمایه گذار خطر پذیر؛

 

نتایج راهبرد برای سهامداران


این راهبرد نتایجی را برای سهامداران همراه اول به دنبال خواهد داشت که عبارت اند از:
•    تضمین رشد درآمد و متنوع سازی آن؛
•    حفظ سودآوری شرکت؛
•    افزایش کارآیی سرمایه؛
 

اهمیت دیجیتالیزه شدن


شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا همراه اول باید به سمت دیجیتالی شدن هر چه بیشتر گام بردارد. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که در دنیای امروز دیجیتالیزه شدن حرف اول و آخر را در عرصه تکنولوژی و فناوری می زند. از سوی دیگر، همراه اول تلاش دارد که در این زمینه پیشرو باشد و بتواند خدمات شایسته ای را به مشتریانش ارائه دهد. بررسی سابقه این شرکت نیز نشان می دهد که ارائه خدمات تکنولوژیک و پیشرفته در دستور کار این اپراتور قرار دارد. بنابراین، با توجه به اهمیت دیجیتالیزه شدن در دنیای معاصر می توان فهمید که چرا راهبرد تحقق رویای دیجیتال در دستور کار شرکت همراه اول قرار گرفته است.

 
نتیجه‌گیری
شواهد موجود نشان می دهد که همراه اول عزمش را برای تحقق رویای دیجیتال جزم کرده است. همانطور که توضیح داده شد در دنیای معاصر دیجیتالیزه شدن اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل این راهبرد در دستور کار همراه اول قرار گرفته است. حال باید منتظر شویم و بمانیم که در عمل چه اتفاقی می افتد و این راهبرد چطور عملیاتی می شود.
 
کد مطلب: 56727
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است