۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷

معرفی کامل اپلیکیشن سلامت همراه

ایتنا- شرکت همراه اول به منظور کمک به کاربرانش در زمینه سلامتی اقدام به ارائه نرام افزاری با نام اپلیکیشن سلامت کرده است که در ادامه به معرفی این اپلیکیشن تحت عنوان «اپلیکیشن سلامت همراه اول» می پردازیم. با ما همراه باشید.
معرفی کامل اپلیکیشن سلامت همراه
 

سلامت همراه چیست؟


Mobile Health یا سلامت همراه، یک اصطلاح است که برای برنامه‌های کاربردی ای که در زمینه طبابت و سلامت عمومی توسط دستگاه‌های ارتباطی همراه پشتیبانی می‌شوند، به کار می‌ رود.
خوب است بدانید که بر اساس گزارش اتحادیه جهانی مخابرات(ITU)، بازار جهانی سلامت همراه به سرعت و به صورت جهشی در حال رشد است.
منطقه آسـیا و اقیانوسـیه که ایـران نیز در آن قرار دارد، جمعیت زیادی دارد و منطقه‌ای بکر در این زمینه به شمار می‌رود؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این منطقه طی چـند سال آتی پیشرفت زیادی را در زمینه سلامت همراه تجربه کند.
 
اپلیکیشن سلامت همراه اول چیست؟
 
 
در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته ۴۳ درصد از نوجوانان ترجیح می دهند از طریق تلفن‌های هوشمند با پزشکان ارتباط برقرار کنند. ۳۹ درصد پزشکان نیز در این کشورها از طریق IM و دیگر پلتفرم‌های پیام رسانی با بیمارانشان در ارتباط هستند.

به گفته آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در طول پنج سال آینده شاهد رشد خیرکننده کاربرد سلامت همراه در جهان خواهیم بود. به گفته وی، وظیفه دولت در ایران این است که به آموزش در این زمینه مبادرت نماید و شرایط لازم جهت رشد و توسعه این بخش را در کشور به وجود آورد.
 

اپلیکیشن سلامت همراه اول چیست؟


اپراتور "همراه اول" به عنوان اپراتور مهم در ایران از این صنعت غافل نمانده است و به سمت ارائه اپلیکیشنی کاربردی در این زمینه حرکت کرده است.
گفتنی است اپلیکیشن سلامت همراه اول حاوی مجموعه‌ای از تستهای سلامتی است که راهکارهایی جهت بهبود و ارتقای سلامتی افراد و جامعه ارائه می دهد.

البته باید بدانید که همراه اول تنها شرکتی نیست که به عرصه سلامت همراه وارد شده است، بلکه شرکت های دیگر نیز به این عرصه گام نهاده اند.
مثلاً اواخر سال 1395 شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت از اپلیکیشن موبایلی «شمیم سلامت» رونمایی کرد و مدعی شد که در راستای تسهیل ارائه خدمات طبابت و سلامتی به کاربران گام برداشته است.
آن طور که رئیس این شرکت تصریح کرده است، برنامه های متعددی در راستای ارائه خدمات موبایلی به مردم در زمینه سلامت در دستور کار قرار گرفته است. در همین ارتباط، دکتر حسین ریاضی، رئیس هیات مدیره شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت در مراسم رونمایی از اپلیکیشن موبایلی سلامت این شرکت تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت، ۱۱ هزار داروخانه در کشور به مرکز ملی تبادل اطلاعات سلامت متصل شده اند و در نهایت این داروخانه ها به مرکز تبادل اطلاعات (NIX ) شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. وی همچنین گفت: علاوه بر راه اندازی سامانه های اطلاعاتی و طرح های کلان حوزه سلامت در وزارت بهداشت، طرح سامانه یکپارچه سلامت که اطلاعات تمامی واحدهای بهداشتی و درمانی را در کشور، یکپارچه می سازد، از جمله طرح های حوزه فناوری اطلاعات است. دکتر ریاضی ادامه داد: این اطلاعات در نهایت به پرونده الکترونیک سلامت تبدیل می شود.

 
اپلیکیشن سلامت همراه اول


به هر حال باید منتظر شد و دید که طی سا های آتی چه تحولاتی در این عرصه رخ می دهد و کدام شرکت ها و مراکز می توانند در این زمینه پیشگام باشند. با ما همراه شوید تا بیش از پیش در جریان اپلیکیشن سلامت همراه اول قرار بگیرید.
 

کارآیی اپلیکیشن سلامت همراه اول


در ابتدا خوب است یادآور شویم که اپلیکیشن سلامت مورد بحث توسط آزمایشگاه خدمات مبتنی بر محتوای تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف طراحی و پیادهسازی شده است.
گفتنی است؛ این اپلیکیشن قابلیت ویژه ای به تلفن هوشمندتان اضافه نمی کند و اصلاً قرار نیست این کار را انجام دهد. زیرا هدف اصلی این اپلیکیشن سنجش سلامتی روحی و جسمی کاربران و ارائه راهکارهای عملی برای ارتقای آن هاست.
"سلامت همراه" حاوی شش تست تأیید شده و معتبر از نظر علمی است که کاربران با پاسخ به پرسش‌های آن می‌توانند از مشکلات روحی شان مطلع شوند، به ضعف های خود در مهارت های اجتماعی پی ببرند و حتی بعضی مشکلات جسمی شان را شناسایی کنند.

تست ها شامل تست اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، بیش فعالی و مشکلات خانواده است. دو تست افسردگی و اعتماد به نفس به صورت رایگان در دسترس همگان قرار دارد، اما برای بازگشایی هر کدام از چهار تست دیگر باید مبلغ 300 تومان بپردازید.
گفتنی است؛ تمام تست ها به شکل سوالات چهار گزینه ای طراحی شده اند و با توجه به پاسخ هایتان در انتها امتیازی به شما داده می شود که بر اساس آن وضعیتتان مشخص خواهد شد.
 

امکانات اپلیکیشن سلامت همراه اول1- تست

پس از کلیک روی دکمه تست، کاربر با توجه به موضوع تست سلامتی به سوالات مطرح شده پاسخ میدهد. این سوالات و تعداد آنها برای تستهای گوناگون، متفاوت است و کاربر باید به همه سوالات پاسخ دهد تا نتیجه تست در اختیارش قرار بگیرد.


2- راهکارها

در این قسمت کاربر میتواند راهکارهای سلامتی مرتبط با نتیجه تستی را که به سوال‌هایش جواب داده است، مشاهده نماید.
این راهکارها جهت بهبود و ارتقای وضعیت سلامتی فرد است. گفتنی است؛ برای هر تست بالغ بر ۲۰ راهکار ارائه شده است.
 
 

 
ویژگی های اپلیکیشن سلامت همراه اول


خوب است بدانید، تا زمانیکه کاربر تست را انجام نداده است، نمی تواند راهکارها را ببیند، امّا پس از انجام اولین تست امکان مشاهده راهکارها در هر زمانی برای وی ممکن خواهد بود.
همچنین در قسمت راهکارها، امکان جست‌وجو برای کاربر وجود دارد تا بتواند به راحتی به شماره راهکار مد نظرش برود.


3- تنظیم هشدار

قابلیت دیگری که در اپلیکیشن سلامت همراه اول وجود دارد، امکان تنظیم هشدار در زمانهای مشخص جهت نمایش راهکارهای مربوط به تست است. به این ترتیب، کاربر میتواند مشخص کند که هر روز، روزهای زوج و یا روزهای فرد در زمانی مشخص، یکی از راهکارها برایش نشان داده شود.


4- به‌روزرسانی اپلیکیشن

نکته جالب این است که اپلیکیشن سلامت همراه اول به طور متوسط هر دو ماه یک بار با توجه به اضافه شدن مطالب و  اطلاعات و ویژگی‌های جدید و بهبود عملکرد اپ به‌روزرسانی می‌شود. گفتنی است؛ در صورتی که به اینترنت متصل شوید، عمل به‌روزرسانی به طور خودکار روی گوشیتان انجام میشود.
 

نحوه نصب اپلیکیشن سلامت همراه اول


اپلیکیشن مورد بحث هم اکنون در دسترس همگان قرار دارد و شما میتوانید همین حالا و به صورت رایگان آن را برای دیوایس‌های اندرویدی دانلود کنید.
به عقیده طراحان این اپلیکیشن، ممکن است که شرکت در تستهای سلامتی این نرمافزار و راهکارهایش بتواند زمینهساز تغییرات بزرگی در سبک و سیاق زندگی تان در آینده شود.

به هر حال، با اجرای برنامه، صفحه اصلی آن که حاوی ۶ تست اعتماد به نفس، افسردگی، پوکی استخوان، فرزندپروری، حل مشکلات خانواده و بیشفعالی است، برایتان نشان داده میشود. سپس میتوانید تست مورد نظرتان را انتخاب کنید و با پاسخ دادن به همه سوالات نتیجه ارزیابی را دریافت نمایید.
 
تست سلامت همراه


زمانی که کاربر بر روی هر تست کلیک کند، صفحهای حاوی توضیح اندکی پیرامون تست نمایش داده می شود. به این ترتیب، کاربر از محتوای آن تست مطلع میشود. البته در صورتی که کاربر تست مد نظر را خریداری نکرده باشد با زدن دکمه خرید، مبلغ 300 تومان از شارژش کسر می شود. همچنین این عمل مستلزم آن است که سیم کارت کاربر شارژ داشته باشد. ضمنا اگر کاربر از خط دائمی استفاده کند، وجه مورد نظر به قبض پایان دوره اش اضافه میگردد.
 

محدودیت اپلیکیشن سلامت همراه اول


همانطور که در بالا گفته شد، استفاده از چهار مورد از تستهای اپلیکیشن سلامت همراه اول پولی است و شاید این موضوع چندان برای کابران خوشایند نباشد، به ویژه اینکه در حال حاضر نرمافزارهای دیگری در زمینه سلامت، تستهای مشابه را به رایگان در اختیار کاربران میگذارند.
در هر صورت اگر با پرداخت هزینه برای تستهای پولی مشکلی نداشته باشید، طبیعتا انجام تستهای طراحی شده در اپلیکیشن سلامت همراه اول برایتان مفید و موثر خواهد بود.
به طور مثال، اگر نتیجه تست افسردگیتان شدید باشد، اپلیکیشن سلامت همراه اول در پایان تست راهکارهایی عملی برای رفع مشکلتان به شما ارائه می دهد. البته اطلاعات این قسمت و کامل تر از آن در کتاب های روان شناسی موجود است. بنابراین، ممکن است بسیاری از کاربران ترجیح دهند که این مطالب را در کتاب های مختلف بخوانند. امّا اگر به دلایل مختلف نمی خواهید این کتاب ها را تهیه کنید و بخوانید شاید همین اپلیکیشن بتواند پاسخگوی نیازتان باشد.
در حقیقت جذابیت‌های موجود در همین ابزارهای تکنولوژی جدید است که کاربران را به سوی خود جلب می‌کند تا در مسائلی مهم مانند سلامت، دقت و توجه بیشتری از خود بخرج دهند.

  - لینک دانلود اپلیکیشن سلامت همراه

 
کد مطلب: 54456
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام