۲
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۶
ضعف اطلاع‌رسانی بزرگ‌ترین نمایشگاه آی.تی کشور

آیا الکامپ امسال برگزار می‌شود؟

ایتنا - سازمان نظام صنفی علیرغم مقاومت اولیه در واگذاری نمایشگاه به دیگر تشکل‌ها و نیز اعلام شرایط نامناسب برگزاری آن، بعدها همراهی خود در برگزاری آن را ابراز کرد، هر چند در چندوچون و میزان این همکاری و مشارکت، نظر خاصی اعلام نکرده است.
آیا الکامپ امسال برگزار می‌شود؟


در حالی که چیزی به زمان متعارف برگزاری سالانه الکامپ نمانده، همچنان وضعیت برگزاری یا عدم برگزاری آن در پس ابهام قرار دارد.


هر چند مدتی پیش و به طور ناگهانی اعلام شد که برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه سالانه فناوری اطلاعات ایران به «مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات» واگذار شده-خبری که برای بسیاری غیرمنتظره بود- با این حال تا به امروز هیچگونه اطلاع‌رسانی شفاف و دقیقی در این زمینه انجام نشده است، و بجز یکی دو مصاحبه، از جزئیات برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات کشورمان اطلاعات زیادی در دست نیست.

از سوی دیگر بطوری که شواهد و قرائن نشان می‌دهد، مشکل همیشگی ارزی-ریالی در برگزاری این نمایشگاه همچنان بقوت خود باقی است و هیچ دلیلی بر رفع این مشکل در سال جاری به چشم نمی‌آید.
به گزارش ایتنا دو سال پش نیز که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای توانست پس از سال‌ها انتظار و پیگیری، امتیاز برگزاری این نمایشگاه را بدست آورده و با مشارکت بخش مهمی از صنف رایانه، آن را در حد استاندارد نسبتا قابل قبولی اجرا کند، مشکل ارزی-ریالی به عنوان مانع مهم خودنمایی می‌کرد.
این سازمان، امسال علیرغم مقاومت اولیه در واگذاری نمایشگاه به دیگر تشکل‌ها و نیز اعلام شرایط نامناسب برگزاری آن، بعدها همراهی خود در برگزاری آن را ابراز کرد، هر چند در چندوچون و میزان این همکاری و مشارکت، نظر خاصی اعلام نکرده است، و به نظر می‌رسد حاشیه‌نشینی و جریده‌روی را پیشه خواهد نمود.

اما مهم‌ترین نکته‌ای که در این میان به نظر می‌رسد، پاسخ به این سؤال است که آیا اساسا نمایشگاه امسال برگزار خواهد شد یا نه؟
سؤالی که البته برای برخی صاحبنظران آشنا به وضعیت کنونی کشور و نیز اوضاع صنف فناوری اطلاعات، جواب مشخصی دارد. از نظر این گروه، امکان برگزاری این نمایشگاه با این شرایط، چندان قابل توجه نیست.

با این حال همچنان و بدلایل مبهم و نامشخص، ضعف اساسی برگزارکنندگان نمایشگاه، فقدان اطلاع‌رسانی در خصوص چندوچون برگزاری و نیز جزئیات آن است.
مثلا از تفویض بخش‌های اجرایی نمایشگاه سخن به میان می‌آید، در حالی که هنوز صریحا نام هیچیک از مجریان این بخش‌ها، رسما و در رسانه‌ها اعلام نشده است.

همچنین به عنوان یکی از معدود موارد اطلاع‌رسانی مجریان امسال، روز گذشته در روزنامه فناوران اطلاعات و به نقل از افشین کلاهی، عضو هیئت مدیره مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات، اعلام شده بود که «احتمالا» از فردا صبح ثبت نام در نمایشگاه به صورت آنلاین آغاز خواهد شد.
اعلام کوتاه و ناقص و محدود این خبر به صورت «احتمالی» برای نمایشگاهی مهم، آنهم در زمانی کوتاه که بخش بزرگی از مخاطبین ممکن است از آن مطلع نشوند و فرصتی برای تصمیم‌گیری نداشته باشند، عجیب بوده و می‌تواند در عمل به پاشنه آشیل مجریان امسال بدل شده و هم ایشان و هم از آن مهم‌تر، نمایشگاه را تحت‌الشعاع تصمیمات نادقیق قرار دهد.

ضمن این که سایتی که در همین خبر و به غلط اعلام شده، www.elecomp18.ir است که همانگونه که دیده می‌شود، حاوی هیچگونه اطلاعاتی نیست، و بنظر می‌رسد فقط نام دامنه آن توسط یکی از مدیران این تشکل ثبت شده تا بعدها شاید اطلاعاتی بر روی آن منتشر گردد!
اما با حدس و گمان، می‌توان دید که نشانی صحیح‌تر، www.elecomp18.com است که البته این سایت هم ناقص بوده و در حد سایت نمایشگاه بزرگ فناوری اطلاعات کشورمان نیست.

در مجموع می‌توان گفت که در وضعیت نه‌چندان مناسب اقتصادی و بروز آثار و تبعات آن بر صنف و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برگزاری نمایشگاهی که روزگاری رویای تبدیل آن به بزرگ‌ترین اتفاق این حوزه در خاورمیانه در سرها بود، اصلا وضعیت مناسبی ندارد و به نظر برخی، هنوز برگزارکنندگان آن مردد به نظر می‌رسند. 
 
 
کد مطلب: 24233
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
بذار نمایشگاه هامون هم به بقیه چیزهامون بیاد. چه اشکالی داره؟
رضا
feedback
تا وقتی مدیران نمایشگاه صرفا به نمایشگاه الکامپ به دید محلی برای به جیب زدن پول به آن نگاه می کنند ، معلوم است که کار به دست کاردان نمی سپارند . وگرنه مگر سازمان نظام صنفی برای برگزاری 2 سال پیش کم گذاشت ؟ حالا که فکر میکنند فقط باید خودشان باشند ببینیم چه دسته گلی به آب میدهند ؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام