۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۳۱
نتایج یک پژوهش علمی در کشور نشان داد

تاثیر مستقیم شبکه‌های اجتماعی بر سبک زندگی جوانان

ایتنا - اکثر اعضای شبکه‌های اجتماعی معتقدند میان عضویت ایشان در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و سبک زندگی اعضای شبکه‌های مجازی رابطه چشمگیری وجود دارد.نتایج آخرین پژوهش انجام شده در کشور بیانگر آن است که میان عضویت در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و سبک زندگی جوانان ارتباط مستقیمی وجود دارد.


به گزارش ایتنا از فارس، ‌نتایج آخرین پژوهش انجام شده در کشور که بخشی از آن در شماره اخیر فصلنامه علمی – پژوهشی تحقیقات فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به چاپ رسیده است بیانگر آن است که اکثر اعضای شبکه‌های اجتماعی معتقدند میان عضویت ایشان در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و سبک زندگی اعضای شبکه‌های مجازی رابطه چشمگیری وجود دارد.

بر اساس نتایج پژوهش شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی جوانان که با همکاری حسن بشیر و محمدصادق افراسیابی انجام شده است، ۶/۳۰ درصد مردان و ۳/۴۱ درصد زنان معتقدند شبکه‌های اجتماعی اینترنتی توانسته است به میزان بالایی در نوع ادبیات افراد جامعه موثر باشد.

همچنین ۵/۴۹ درصد زنان و ۴/۴۱ درصد مردان بر این باور هستند که عضویت در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی در مقادیر متوسط به بالا توانسته است بر سبک پوشش ایشان در جامعه موثر باشد.

در بخش‌های دیگری از این پژوهش، تاثیر عضویت در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی بر ادبیات هویتی افراد در ارتباط با جنس مخالف و تاثیر شبکه‌های اجتماعی اینترنتی بر سبک زندگی مجازی افراد بررسی شده و کلیه یافته‌ها در چارچوب نظریه دو جهانی شدن سعید رضا عاملی و جامعه شبکه ای مانوئل کاستلز بررسی و تحلیل شده است.

دکتر حسن بشیر، دانشیار گروه معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) و عضو هیئت علمی این دانشگاه و محمدصادق افراسیابی، کارشناس ارشد معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) است که در حال حاضر مسئولیت معاونت امور رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده دارد.
 
کد مطلب: 23217
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام