۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۳
جدیدترین گزارش Akamai نشان داد

رشد اینترنت در جهان چگونه است؟

ایتنا- نکته بسیار جالب در این گزارش این است که لیبی کم‌سرعت‌ترین اینترنت جهان را داراست و این در حالیست که نسبت به سال گذشته رشد 75درصدی هم داشته است.
رشد اینترنت در جهان چگونه است؟


ندا لهردی - بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی Akamai میانگین سرعت اینترنت در جهان ۶/۲ مگابیت بر ثانیه است.

ارتباطات روزمره در این روزها دیگر وابستگی زیادی به اینترنت پیدا کرده است تا جایی که قطع اینترنت و سرعت کند آن در یک منطقه یا یک کشور می‌تواند به کند یا حتی متوقف‌ شدن روند رشد این کشور در بخش‌های مختلف منجر شود.

این در حالی است که ارتباطات اینترنتی به خصوص اینترنت پرسرعت روند رشد سریعی را در این سال‌ها طی کرده است و جدیدترین آمارهای منتشر شده در این زمینه هم نشان از ادامه رشد این ارتباطات در سال ۲۰۱۲ دارد.

جدیدترین گزارش آماری منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی Akamai در این زمینه نشان می‌دهد که میانگین جهانی سرعت اینترنت و استفاده از اینترنت پر سرعت در سرتاسر دنیا افزایش قابل قبولی داشته است.

این موسسه در هر فصل از سال اطلاعات مربوط به ترافیک اینترنت، وضعیت امنیت شبکه‌ها، اینترنت پرسرعت و ارتباطات موبایلی را از سرورهایش در سرتاسر دنیا جمع‌آوری کرده و با بررسی آنها گزارشی را منتشر می‌کند.
Akamai حالا به تازگی گزارشی از وضعیت اینترنت و رشد آن در اولین فصل از سال ۲۰۱۲ را منتشر کرده است.

امنیت
این گزارش وضعیت امنیت شبکه‌های اینترنتی را در ۱۸۲ کشور جهان بررسی کرده است.
به این ترتیب مشخص شده است که کشور چین با در اختیار داشتن ۱۶ درصد از کل ترافیک حملات امنیتی به شبکه‌های اینترنتی جهان، ناامن‌ترین کشور جهان از نظر امنیت اینترنت به حساب می‌آید.

بعد از چین، دو کشور ایالات متحده آمریکا و روسیه به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم شبکه‌های اینترنتی ناامن دنیا را در اختیار دارند.
این دو کشور در مجموع ۱۸ درصد از ترافیک حملات اینترنت را در فصل اول امسال به خودشان اختصاص داده‌اند.

به گفته کارشناسان میزان حملات اینترنتی در اولین فصل از سال ۲۰۱۲ نسبت به فصل چهارم سال ۲۰۱۱ رشد اندکی داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد که سهم کشورهای منظقه آسیای پاسیفیک و اقیانوسیه از حملات اینترنتی دنیا در فصل اول امسال ۴۲ درصد بوده است.
این سهم، اما برای کشورهای منطقه اروپا ۳۵ درصد، آمریکای شمالی و جنوبی ۲۱ درصد و آفریقا ۵/۱ درصد بوده است.

سرعت اینترنت
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه Akamai، تعداد IP آدرس‌هایی که در فصل اول سال ۲۰۱۲ به سرورهای این موسسه در سرتاسر دنیا متصل شده‌اند، نسبت به فصل چهارم سال ۲۰۱۱ رشد ۶درصدی داشته است.

به این ترتیب علاوه بر افزایش میزان دسترسی کاربران جهان به ارتباطات اینترنتی، گویا سرعت اینترنت در سرتاسر دنیا هم در حال افزایش است.

به این ترتیب متوسط سرعت اینترنت در جهان در این فصل به ۶/۲ مگابیت بر ثانیه رسیده و متوسط حداکثر سرعت اینترنت تا ۵/۱۳ مگابیت بر ثانیه هم افزایش پیدا کرده است.

در میان کشورهای جهان کره‌جنوبی همچنان با بیشترین سرعت اینترنت یعنی ۷/۱۵ مگابیت بر ثانیه، پر سرعت‌ترین اینترنت جهان را در اختیار دارد.
البته از نظر متوسط حداکثر سرعت اینترنت هنگ‌کنگ با ۳/۴۹ مگابیت بر ثانیه در دنیا اول است.

کارشناسان و تحلیل‌گران موسسه Akamai اینترنت با پهنای باند بالا یا High Broadband را به اینترنتی با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه و بیشتر نسبت می‌دهند و اینترنت با پهنای باند متوسط یا Broadband را به اینترنتی با سرعت ۴ مگابیت بر ثانیه و بیشتر می‌گویند.

با این اوصاف میزان دسترسی به اینترنت با پهنای باند بالا (۱۰ مگابیت بر ثانیه و بیشتر) با افزایش ۱۹ درصدی در فصل اول امسال به ۱۰ درصد در جهان رسیده است.

کره جنوبی اما با دسترسی ۵۳درصدی جمعیت کشورش به اینترنت با پهنای باند بالا در این زمینه هم پیشرو است.

میزان دسترسی جهانی به اینترنت با پهنای باند متوسط (۴مگابیت بر ثانیه و بیشتر) هم در این فصل با افزایش ۱۰ درصدی به ۴۰ درصد از جمعیت دنیا رسیده است.
در کره جنوبی ۸۶ درصد از مردم به اینترنت با پهنای باند متوسط دسترسی دارند.
 
Akamai اما در این گزارش به بررسی میزان دسترسی و رشد اینترنت با پهنای باند کم یا Narrowband که سرعتی برابر ۲۵۶ کیلو بیت بر ثانیه یا کمتر دارد، نپرداخته است.

بر اساس این گزارش به طور کلی متوسط سرعت اینترنت در سطح جهان در فصل اول سال ۲۰۱۲ به ۶/۲ مگابیت بر ثانیه رسیده که این میزان نسبت به فصل چهارم سال ۲۰۱۱ تا ۱۴ درصد و نسبت به فصل اول سال ۲۰۱۱ تا ۲۵ درصد رشد داشته است.

در این فصل ۲۴ کشور جهان متوسط سرعت اینترنت یک مگابیت بر ثانیه یا کمتر داشته‌اند.

این در حالی است که تعداد این کشورها در فصل چهارم سال ۲۰۱۱ برابر ۳۱ کشور بوده است.

این موضوع نشان می‌دهد که دسترسی به اینترنت پرسرعت در کشورهای جهان در حال افزایش است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که کشور لیبی با متوسط سرعت اینترنت ۵/۰ مگابیت بر ثانیه، کم سرعت‌ترین اینترنت را در این فصل داشته است.
جالب اینکه این میزان نسبت به فصل چهارم سال ۲۰۱۱ رشد ۷۵ درصدی هم داشته است.


 

 

کد مطلب: 23204
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر