۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۶

برگزاری همایش استانداردهای وب در جهت بالا بردن کیفیت وب‌سایت‌های ایرانی

ایتنا - آشنایی با این استانداردها و فناوری‌ها و نیز بکارگیری آنها بدون تردید باعث رشد سطح کیفی وب در ایران خواهد شد.
برگزاری همایش استانداردهای وب در جهت بالا بردن کیفیت وب‌سایت‌های ایرانیموضوع استانداردهای وب و اوپن وب پلتفرم، دارای اهمیت قابل توجهی در دنیای وب و اینترنت است.
این اهمیت در کشور ما از آنجا دوچندان می‌شود که طراحان و توسعه دهندگان در ایران آشنایی زیادی با برخی موضوعات در این زمینه ندارند.

آشنایی با این استانداردها و فناوری‌ها و نیز بکارگیری آنها بدون تردید باعث رشد سطح کیفی وب در ایران خواهد شد.

به گفته محمدرضا محمدعلی دبیر اجرایی این همایش، یکی از دلایل برگزاری همایش استانداردهای وب در ایران آشنایی طراحان و توسعه دهندگان وب با استانداردهای وب و اوپن پلتفرم است، چرا که در دهه گذشته بدلیل عدم معرفی صحیح استانداردهای وب در ایران طراحان و توسعه دهندگان خیلی دیر با استانداردهای جدید وب آشنا شدند و همین موضوع باعث شد تا بسیار از استانداردها در ایران مورد استفاده قرار نگیرد.

یکی از اهداف اصلی این همایش آشنایی طراحان و توسعه دهندگان با استانداردها است.
استانداردهای وب، عبارتی است کلی در بحث ساختار و طراحی وب، به معنی «دستورها و قانون‌ها» و مشخصات فنی وضع شده‌ای از سوی کنسرسیوم جهانی وب، که سیمای کلی و همه جنبه‌های شبکه جهانی وب را نمایش و شرح می‌دهند.

به گزارش ایتنا در اولین همایش استانداردهای وب که در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۱ در دانشگاه علم و فرهنگ تهران برگزار می‌گردد به مباحث زیر پرداخته می‌شود:
- مروری بر HTML5 و CSS۳ - از ابتدا تا کنون
- استفاده از فونت‌های فارسی در وب
- Web API
- مایکروسافت، استانداردهای وب و Open Source Software
- طراحی ریسپانسیو - Responsive Design
- موبایل وب

اولین همایش استانداردهای وب با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ و شرکت تیسا اینتراکتیو و همکاری جمعی از متخصصین علوم وب، برگزار خواهد شد.
این همایش همچنین مورد حمایت ایتنا قرار دارد.

به گفته محمدعلی، همچنین در آبان ماه سال گذشته همایش "روز جهانی کاربردپذیری" را برگزار کرده‌اند و نیز در آینده نیز کارگاه‌ها وسمینارهای تخصصی، معرفی و آموزش مباحث مرتبط با علوم وب را در دست اجرا دارند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و ثبت نام در همایش استانداردهای وب به آدرس www.owp.ir مراجعه بفرمایید. 
 
 
کد مطلب: 22752
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام