۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸

وضعیت اینترنت ورزشگاه آزادی خوب نیست

ایتنا - «اختلال اینترنت نه تنها تا پایان بازی ادامه داشت که تقریبا تا دو ساعت پس از پایان بازی که بتوانیم از منطقه خارج شویم، از دسترسی به اینترنت محروم بودیم.»
وضعیت اینترنت ورزشگاه آزادی خوب نیست

علی اصلان شهلا- برخلاف آنچه مسوولان مدعی هستند، اینترنت در ورزشگاه آزادی کیفیت مطلوبی ندارد، یا حداقل تجربه شخصی من در بازی برگشت نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا چنین می‌گوید.

در آن بازی به همراه حدود صد هزار نفر، از نزدیک شاهد صعود شیرین پرسپولیس و برتری دیگر نماینده قطری بودیم اما صد حیف که امکان به اشتراک گذاشتن این شور و حال را از طریق اینترنت حداقل تا ساعاتی پس از بازی نیافتیم.

از حدود 5 ساعت پیش از آغاز بازی، به همراه 9 نفر دیگر از دوستان وارد استادیوم شدیم و تقریبا تا 3 ساعت پیش از آغاز بازی، ارتباط اینترنتی نسبتا قابل قبول بود و اتفاقا با خوشحالی در این باره در توییتر نوشتم. اما زمانی که جمعیت حاضر در ورزشگاه از حدود 50 هزار نفر گذشت، استفاده از اینترنت تقریبا غیرممکن شد. پیام های متنی به سختی ارسال و دریافت می شد و آپلود عکس و فیلم غیر ممکن شد.

اختلال اینترنت را زمانی متوجه شدم که خواستم پاسخ‌ها به همان توییت تعریف از اینترنت ورزشگاه  را بخوانم.
اختلال اینترنت نه تنها تا پایان بازی ادامه داشت که تقریبا تا دو ساعت پس از پایان بازی که بتوانیم از منطقه خارج شویم، از دسترسی به اینترنت محروم بودیم.
این تجربه نه فقط برای من که 9 نفر دیکر از دوستان که از اپراتورهای مختلف اینترنت استفاده می کنند، مشابه بود.

بنابراین آنچه مسلم است این که ظرفیت اینترنت همراه در ورزشگاه آزادی، نه تنها پاسخگوی صد هزار نفر، که پاسخگوی نیمی از ظرفیت این استادیوم هم نیست و با توجه به این که مسوولان پس از بازی از وضعیت اینترنت ابراز رضایت کردند(!)، امیدی هم به برقراری ارتباط در بازی برگشت ندارم.

در نهایت این که اگر تجربه کاربری صد هزار ایرانی چندان برایتان مهم نیست، در بازی فینال طبیعتا مقامات بلندپایه فوتبال آسیا و حتی جهان در ورزشگاه حضور خواهند یافت. ژاپنی ها نیز قاعدتا چند هزار تماشاگر زن و مرد خواهند داشت و همه آنها برای اتصال به اینترنت تلاش خواهند کرد. افرادی که بعد ها از تجربه بدشان در استفاده از اینترنت در ورزشگاه آزادی ایران، خواهند گفت و نوشت.(فناوران اطلاعات)
 
کد مطلب: 54640
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام