۰
plusresetminus
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

آیا الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود؟

ایتنا - بهتر است به سراغ روش ارزیابی معقول‌تر و توسعه‌یافته‌تر برویم، یعنی قضاوت را به نهادها و رسانه‌ها و کارشناسان "مستقل" بسپاریم.
آیا الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود؟


یک هفته از الکامپ بیست و سوم گذشت و بنظر می‌رسد اکنون می‌توان بتدریج به ارزیابی ابعاد گوناگون آن پرداخت.

اما در این مجال بد نیست ارزیابی مجری نمایشگاه را مورد نظر قرار دهیم.

۱ - رییس سازمان نصر می‌گوید: «الکامپ ۲۳ بهترین الکامپ تاریخ بود.»
اگر فرض را بر این بگذاریم که سخن گفتن در باره مهم‌ترین رویداد آی.تی کشورمان باید دقیق و مستدل باشد، آنگاه ادعای بالا هنوز قابل دفاع نیست، چرا که نه کارشناسان مستقل(یعنی غیرمرتبط با مجموعه سازمان مجری) و نه رسانه‌های تخصصی مستقل، هنوز چنین ادعایی ابراز و یا آن را تایید نکرده‌اند.
اساسا شاید بهتر باشد کم‌کم به سراغ روش ارزیابی معقول‌تر و توسعه‌یافته‌تر برویم، یعنی قضاوت را به نهادها و رسانه‌ها و کارشناسان "مستقل" بسپاریم.

۲ - «سعادت با بیان افزایش متراژ و تعداد استارتاپ‌های حاضر... گفت: اگر شرکت‌های قدیمی صنف نجنبند، نوپاها جای آنها را خواهند گرفت.»
این مورد هم محل نزاع است، چرا که:
اولا فلسفه تشکیل این سازمان که بر شانه‌های شرکت‌های بزرگ آی.تی استوار شد چندان با این دیدگاه سازگار نیست، و بنابراین مقایسه مزبور اساسا مع‌الفارق است.
ثانیا در خصوص پدیده استارت‌آپ‌ها، ملاحظات و نکاتی مهم مطرح است که چه بسا بی‌توجهی به آنها، ما را با تکرار حباب معروف «دات‌کام» مواجه سازد. بنابراین باید در عین تلاش برای بسترسازی به منظور بهره‌گیری از این فرصت طلایی، از فضای ذوق‌زدگی و شتاب رایج در این خصوص هم دوری گزید.
به همین دلیل هم تمرکز بیش از حد نمایشگاه اصلی فناوری اطلاعات کشور روی این حوزه، و حتی گاه نادیده گرفتن ابعاد مهم دیگر، می‌تواند تعریف اصلی نمایشگاه الکامپ را با بحران مواجه نماید.
 
کد مطلب: 49619
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام