کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

افزایش حملات به ایران در توییتر و جای خالی کاربران ایران

16 مرداد 1395 ساعت 9:49

ایتنا- حالا که دیگر عربستان وارد گود ایجاد جنگ روانی علیه ایران در توییتر شده، مسئولان باید فکری برای رفع فیلتر این شبکه اجتماعی معروف، بکنند!
همزمان با افزایش موج‌سازی با هشتگ‌های ضدایرانی در توییتر و وقایع اخیر درباره تحویل ۴۰۰ میلیون دلار از اموال ایران توسط آمریکا، کوچک‌ترین تحرکی برای رفع محدودیت این شبکه اجتماعی مشهود نیست و همچنان زمینه رفع محدودیت دسترسی به این سنگر آنلاین برای حضور ایرانی‌ها و دفاع از منافع ملی ایران وجود ندارد.


به گزارش ایتنا از تابناک، هشتگ IRAN# در روزهای اخیر بر اثر چند صدهزار توییت آمریکایی‌ها ترند شد. موضوع توییت‌ها، اعتراض به تحویل ۴۰۰ میلیون دلار به ایران به عنوان قسط اول بدهی آمریکا به ایران بابت لغو قرارداد تسلیحاتی ایران در ابتدای انقلاب بود. آمریکایی‌ها معترض بود که پرداخت این ملبغ آن هم در زمان تبادل گروگان‌های ایران و آمریکا، باج دادن به ایران بوده و به شدت نسبت به پرداخت حق ایران به حق معترض بودند!

چه کسانی نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند و از موضع به حق ایران در دریافت این بخش از طلب تاریخی کشورمان از آمریکا دفاع کردند؟! تقریباً هیچ‌کس. حتی این اعتراض آمریکایی‌ها به پرداخت حق ایران به ایران نیز در کشورمان انعکاس خفیفی داشت و طبیعتاً پاسخ گسترده‌ای از سوی ایرانی‌ها در توییتر به اعتراض عجیب آمریکایی‌ها داده نشد.

بدین ترتیب در سطح افکارعمومی ایالات متحده، پرداخت حق ایران به ایران، یک خطای سیاسی تلقی شد که اگر سیاستمدار دیگری در آمریکا قصد داشته باشد رویکرد مشابهی در پیش بگیرد و قصد پرداخت حق ایران را داشته باشد، برای جلوگیری از اعتراض گروهی وسیع از آمریکایی‌ها، ممکن است با رویکردی محافظه کارانه از ارائه این حق به ایرانی‌ها پرهیز کند!

همزمان شمار هشتگ‌های ضدایرانی رو به فزونی گذاشته و سعودی‌ها درصدد برمی‌آیند تا تقریباً از هر رویدادی که در ایران رخ می‌دهد، هشتگی تازه در توییتر بسازند و یک موج علیه کشورمان به راه بیاندازد. در واکنش به حملات مجازی نیز ایرانی‌ها حضور کم‌فروغی دارند و با توجه به آنکه اینستاگرام از میان شبکه‌های مجازی جهانی فیلتر نیست، عمده تمرکز هموطنانمان در این شبکه مجازی است.

به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کنونی و فعال شدن عربستان سعودی در توییتر برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران از طریق «ترند» کردن موضوعات ضدایرانی، باید در این مقطع درباره رفع مسدودیت توییتر در کشورمان بررسی‌هایی توسط نهادهای تصمیم‌گیرنده صورت پذیرد. حقیقت آن است که توییتر دارای ابعاد اخلاقی منفی نیز نیست و تنها ابعاد امنیتی برای آن متصور بود که با توجه به تحرکات اعراب ضدایراتی، این ابعاد پررنگ‌تر می‌شود.

توییتر یک رسانه کارآمد و یک بلندگوی به شدت قوی در سطح بین‌الملل است که پیش از مسلط شدن سعودی‌ها بر آن، باید توسط ایرانی‌ها کنترل شده باشد. انتظار می‌رود برای حضور وسیع کاربران ایرانی در این «نبردآنلاین» که بخواهیم یا نخواهیم رسماً آغاز شده، بستر لازم در این دوره زمانی فراهم شود و قدرت عمل در اختیار تعداد بالای کاربران ایرانی قرار گیرد.

منبع: تابناک


کد مطلب: 44592

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/note/44592/افزایش-حملات-ایران-توییتر-جای-خالی-کاربران

ايتنا
  https://www.itna.ir