۲
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱
سخنی با مدعیان فساد در الکامپ:

شما شفاف هستید؟

ایتنا - سکوت و چشم بستن بر فسادها و نبود شفافیت‌ها در جریان الکامپ نوزدهم، در طول سال و سپس، استفاده از فضای رسانه با حربه شائبه فساد، آن هم برای منافع مقطعی، خود نوعی پشت کردن به شفافیت است.
شما شفاف هستید؟

ایمان بیک
۱- سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، پس از یک سال سکوت، تنها پس از آنکه از تامین نشدن خواسته‌هایش از سوی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی مطمئن شد، موضوع شفاف نبودن روندهای حاکم بر نمایشگاه الکامپ را دوباره پیش ‌کشید. اما هرگز سندی از این نبود شفافیت و احتمالا فساد ارائه نمی‌دهد.
به نظر می‌رسد که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اگر خواستار رفع شائبه فساد در شرکت نمایشگاه‌هاست، ابتدا باید شفافیت مدنظر را در تمامی طول سال و کل مراحل مذاکرات برای دریافت مجوز اجرای الکامپ اعمال می‌کرد.
پر واضح است که سکوت و چشم بستن بر فسادها و نبود شفافیت‌ها در جریان الکامپ نوزدهم، در طول سال و سپس، استفاده از فضای رسانه با حربه شائبه فساد، آن هم برای منافع مقطعی، خود نوعی پشت کردن به شفافیت است.

۲- مهندس جهانگرد در جلسه صبحانه وزیر ارتباطات با بخش خصوصی و پس از آن، موضوع شفاف نبودن روندها و مقررات حاکم بر شرکت نمایشگاه‌ها را پیش کشیده است.
سوال ما از ایشان این است که مگر این نبود شفافیت یا شائبه فساد در دولت نیست؟ مگر این مشکلات ناشی از یک مصوبه تاریخ گذشته دولتی نیست؟ چرا توپ عدم شفافیت دولتی را در زمین خصوصی‌ها می‌اندازید؟ آیا به عنوان یک معاون موثر وزیر و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات نمی‌توانید مشکل این مصوبات غیرمنطقی و ظالمانه را در دولت حل کنید؟ محل رفع این ابهامات هیئت وزیران است یا پارلمان بخش خصوصی؟
و اگر قدرت شرکت نمایشگاه‌ها یا سازمان توسعه تجارت آنقدر زیاد است که شما را ناتوان از حل مشکل می‌کند، آیا باید صنعت فناوری اطلاعات را به سوی یک تحریم دیگر هدایت کرد که مستقیما کسب و کارشان را تهدید می‌کند؟

۳- روزنامه فناوران به عنوان عضوی از خانواده رسانه، آماده است که با دریافت مصادیق و مدارک فساد و نبود شفافیت، به عنوان وظیفه رسانه‌ای خود، تمام قد در کنار صنف فناوری اطلاعات کشور در برابر فساد، چه دولتی و چه خصوصی، بایستد.
شما شفافیت را از خودتان شروع کنید؛ ما همراه شما خواهیم بود.
 
کد مطلب: 33495
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
فساد؟
کو فساد؟
مگه تو این مملکت فساد هست؟
وا چه حرفها!!
feedback
Iran, Islamic Republic of
:)
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام