۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۴

هنر بیانیه‌نویسی

ایتنا - شاهد اتفاقی مهم هستیم؛ نزول انکار نشدنی نصر کشور از مواضع قبلی و قبول شکست در بهره گرفتن از توان عظیم صنف و احقاق حق آنها(اگر اصولا حقی وجود دارد).

ایمان بیک
نظام صنفی رایانه‌ای کشور، با انتشار بیانیه‌ای، پیروزمندانه از باز شدن مجدد باب گفت‌وگو و حضور در شورای سیاستگذاری الکامپ صحبت کرده و البته بر این نکته تاکید کرده است که براساس تفاهمی جدید "مصوبات شورای سیاست‌گذاری با حضور این سازمان ملاک امور اجرایی و برگزاری نمایشگاه الکامپ نوزدهم باشد."

از نظر ما، سازمان نصر زمانی بیانیه صادر کند که اتفاق مهمی – یا حداقل اتفاقی- افتاده باشد.
جریان از این قرار است که نظام صنفی رایانه‌ای، عهد و پیمانی با شرکت نمایشگاه‌ها بسته بود که وفا نشد. سازمان تهدید به تحریم کرد و در نهایت "زورش" به شرکت نمایشگاه نرسید و حالا، در چرخشی از سر اجبار، برگشته و سر میزی نشسته که مزیت و فرصتی برای شرکت‌های عضو فراهم نمی‌کند.
جالب اینجاست که شنیده می‌شود که اجرای الکامپ را قرار است به همان شرکتی واگذار کنند که سازمان دو سال قبل ایرادات جدی به آن وارد کرده بود.

نصر کشور، پیش از این عضو شورای سیاستگذاری الکامپ بوده است.
اجرای الکامپ (در حد کلام و وعده) همیشه مبتنی بر سیاست‌های این شورا بوده است و شرکت‌ها هم - چه نصر در شورا باشد و چه نباشد- به روال و منوال قبل در الکامپ حاضر می‌شوند (یا بنا به مصالح شرکتی، حاضر نمی‌شوند). بنابراین آن سوی ماجرا اتفاقی نیفتاده است. اما این سو، شاهد اتفاقی مهم هستیم؛ نزول انکار نشدنی نصر کشور از مواضع قبلی و قبول شکست در بهره گرفتن از توان عظیم صنف و احقاق حق آنها(اگر اصولا حقی وجود دارد).

حال اینکه این موضع ضعیف چگونه به بیانیه ای پیروزمندانه تبدیل شده، هنر نویسنده بیانیه است و بس.  
 
کد مطلب: 27664
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام