۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۱

تدبیر دولت تدبیر و امید برای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

ایتنا - باور داشته باشیم که توسعه کسب و کار همه بخش خصوصی و حتی دولتی و نهادهای دانشگاهی و علمی و صنفی در گرو همین همفکری‌ها است.


محمد ثروتی *
بعد از چند سال طعم خوشی را احساس کردیم وقتی دکتر حسن روحانی به عنوان منتخب مردم در دوره جدید ریاست جمهوری کشور برگزیده شد و امیدواریم این انتخاب واقعی مردم فصل جدیدی را در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به ارمغان بیاورد.


واقعیت آن است که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در این چندساله دچار فرازهای اندک و فرودهای متعددی بوده است که باید هرچه سریع‌تر نسبت به آن چاره‌اندیشی کرد و برای این زخم مرهمی مهیا کرد.

ذکر تنهای مصیبت آن چه گذشته است عاقلانه نیست وقتی عبرت نگیریم و برای آینده راهی و چاره‌ای و درسی نیاموزیم.
پس باید که کمر همت بست و از همه نخبگان و دست‌اندرکاران حوزه ICT و جامعه صنفی و نهادهای دانشگاهی و علمی یاری گرفته برای آن که به رئیس جمهور منتخب‌شان در اتخاذ بهترین راه‌ها مشاوره و کمک دهند.

باید از اهالی فن برای اتخاد بهترین رویکرد دولت تدبیر و امید در نگاه به فناوری اطلاعات و ارتباطات مشورت گرفت.
باید که از متخصصین و دست‌اندرکاران برای طراحی ساختارهایی مبتنی بر رویکرد دولت در فضای مجازی یاری جست و در نهایت برای نشاندن افرادی متخصص واقعی و نخبه، عاقل، مدبر و دلسوز و به دور از پرداختن به حواشی بر ساختارهای تدوین شده با بهره‌گیری از نظرسنجی‌های هدفمند گام عملیاتی برداشت تا بلکه خلا این عقب ماندگی‌ها جبران شود.

به نظرم خبرگزاری مجازی ایتنا مکان و فرصت خوبی است که بستری برای تنویر افکار عمومی ایجاد کند و نظرات آحاد جامعه متخصص را جمع‌آوری و جمع‌بندی کند و در نهایت در اختیار افراد تصمیم‌گیر قرار دهد.

باور داشته باشیم که توسعه کسب و کار همه بخش خصوصی و حتی دولتی و نهادهای دانشگاهی و علمی و صنفی در گرو همین همفکری‌ها است و بیان صادقانه و خالصانه آن چه معتقد به آن هستیم کمکی است که به منتخب خودمان در دولت آینده.
-----------------------------------------------------------------------
* عضو هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران
 
 
کد مطلب: 26526
نام شما
آدرس ايميل شما


ایمان
feedback
با سلام و خسته نباشید فقط خواستم در مورد پاراگراف اول بگم تمام انتخابهای مردم در دوره های پیشین هم کاملا واقعی بوده و این حرف شما توهین بزرگی به فهم و شعور سیاسی مردم ایران بود و بس . لطفا توهین نکنید . شما در اصل نظام مشکل دارید دلیل نمیشه به همه بسط دهید .
امیر رجائی زاده
feedback
آقا ایمان گر هر کسی که روحانی را انتخاب میکند و از انتخاب ایشان خوشحال شده است بااصل نظام مشکل دارد ؟
اگر اینطوره بیش از نصف مردم با اصل نظام مشکل دارند ؟
توهینی صورت نگرفت فقط ابراز خوشبینی شد.
رحیمی
feedback
Iran, Islamic Republic of
آقا به نظرم باید یک سازماندهی خوبی روی این موضوع انجام بشود که دولت جدید را در گرفتن تصمیم بهتر کمک کند
شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر