۱۴
۱
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۲
مبین نت دیگر پاسخگو نیست، منتظر نمانید!

وقتی مودم مبین نت می‌ترکد!

ایتنا - وقتی من در کسوت خبرنگار این حوزه نمی‌توانم پاسخی برای مشکلات عمومی و حتی شخصی مربوط به این سرویس بیابم وای به حال کاربران دیگر که راه حل‌های پیگیری خبرنگاری را هم نمی‌دانند.
وقتی مودم مبین نت می‌ترکد!محمد فواد رحمان سرشت* - ICTPRESS - شرکت ارتباطات مبین نت تنها اپراتور سراسری وایمکس در ایران مدتی است برخلاف سنت معمول و رایج در شرکت‌های سرویس دهنده عمومی، رویکرد غلطی را در پاسخگویی به مشترکین و اصحاب رسانه در پیش گرفته است.

این شرکت که از مرداد ماه ۱۳۸۹ پا به عرصه ارایه خدمات اینترنت پرسرعت گذاشته است به نظر می‌رسد با ورود به سومین سال فعالیت خود مشتری مداری را از دستورکار خود خارج کرده و در پاسخگویی به ۳۰۰ هزار مشترک این شبکه مسیر مخالف را طی می‌کند و البته از پاسخگویی به خبرنگاران نیز امتناع می‌ورزد.

در سال جاری کمتر مشترکی را می‌توان یافت که توانسته باشد با یک هفته تماس مداوم با شماره ۰۹۶۷۹۰ مشکلات خودرا به گوش مسئولان این شرکت رسانده باشد و کمتر خبرنگاری را می‌توان یافت که اطلاعاتی از روابط عمومی این شرکت گرفته باشد.

شاهد این مدعا می‌تواند اقدام به یک تماس با call center این اپراتور از سوی شما مشترکین گرامی باشد و یا تلاش برای ارتباط با روابط عمومی این شرکت معظم از سوی خبرنگاران محترم.
این درحالی است که نوع مشکلات مشترکین این شرکت که تماس با مرکزتماس را ایجاب می‌کند حدیث دیگری است که به آن نپرداخته‌ایم.


یک مورد از هزاران مشکل وایمکس مبین نت
نگارنده اواخر سال گذشته در طرح ارائه اینترنت پرسرعت جیبی به خبرنگاران اقدام به خرید سرویس یاد شده برای خود و یکی از خبرنگاران دفتر نمودم آن هم ازنوع دوساله آن.
فارغ از این که این شرکت در زمان عقد قرارداد با توجه به وعده ارائه اینترنت پرسرعت ۱۲۸ کیلوبیت تا مرز ۵۱۲ کیلو بیت برثانیه از مستندسازی آن به صورت کتبی در بندهای قرارداد امتناع ورزید و آن را به عنوان اینترنت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه مکتوب و با عنوان اینترنت ۵۱۲ کیلو بیت شفاها ذکر کرد تا به راحتی از زیربار تعهد بر ارائه سرعت ۵۱۲ کیلو بیت فرار کند. به هر تقدیر برخی از مشکلاتی که در استفاده از این سرویس مواجه بوده‌ام عبارتنداز:

• ترکیدگی مودم خبرنگاردفتر که تعویض آن هفت خوان رستم را یادآوری می‌کرد.
• عدم آنتن دهی در بسیاری از نقاط شهر تهران
• قطعی مکرر سرویس اینترنت
• نوسان بسیارزیاد سرعت
• کاهش مقطعی کیفیت
• عدم دانلود آسان در مواقع متعدد
• قطعی سیگنال مودم
• ناتوانی در تماس با پشتیبانی مبین نت
• ناتوانی درتماس و ملاقات با روابط عمومی
و بالاخره مشابه تجربه بسیاری از مشترکین سرویس‌های وایمکس مبین نت قطع کامل سیگنال دریافتی وایمکس

در طول مدت استفاده از این مودم که به کمتر از ۶ ماه محدود شد با بسیاری از کاربران سرویس گفت‌وگو کردم اغلب آنها از موارد زیر گله دارند:

• کیفیت و سرعت سرویس
• کیفیت باتری مودم
• عدم شارژ کامل و مناسب با پورت USB (درحالی که یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این مودم شارژی بودن آن است که در تبلیغات شرکت مبین نت مورد تاکید قرار می‌گیرد)

شاکیان این سرویس اذعان دارند که این مودم‌ها باتری خوبی ندارند و بايد سعی کرد تا بیشتر از طریق اتصال مستقیم مودم به جریان برق شهری بهره گرفت تا در حسرت تهیه باتری بک آپ که در بازار گیر نمی‌آید، نماند.

و مشکل مشترک میان همه کاربران، ناتوانی در برقراری ارتباط با مراجع پاسخگو درمبین نت بوده و هست.
القصه... مدیران اجرایی شرکت ارتباطات مبین نت گویا مدتی است تصمیم دارند به میزان افزایش تجربه و سابقه این شرکت، از میزان توجه به مشتریان خود بکاهند و البته باید گفت در این مسیر موفق نیز بوده‌اند. چرا که سال‌های اول و دوم این گونه بی‌توجهی دراین شرکت دیده نمی‌شد. به نظر می‌رسد ظرفیت پاسخگویی این شرکت به میزان افزایش تعداد مشترکین افزایش نیافته است.

اعتراف می‌کنم بنده به عنوان یک خبرنگار همه تلاشم را بکار گرفتم تا مشکلم را از طریق پشتیبانی مبین نت حل کنم و چون نتوانستم به روابط عمومی پناه بردم.
وقتی نتوانستم مدیر روابط عمومی را بیابم و یا لااقل تلفنی مشکلم را مطرح کنم به مدیران بالاتر متوسل شدم و چون موفق نبودم قلم خبرنگاری را بکار گرفتم و اگر پاسخ نیابم به ناچار به مراجع قانونی متوسل خواهم شد.

وقتی من در کسوت خبرنگار این حوزه نمی‌توانم پاسخی برای مشکلات عمومی و حتی شخصی مربوط به این سرویس بیابم وای به حال کاربران دیگر که راه حل‌های پیگیری خبرنگاری را هم نمی‌دانند.

من برای دریافت پاسخ از اغلب ابزارهای ارتباطی در عصر جامعه اطلاعاتی و ارتباطات استفاده کردم. از پست الکترونیک گرفته تا تلفن ثابت. آنهم برای برقراری ارتباط با مدیر روابط عمومی این شرکت که باید راحت‌ترین کار در این گونه شرکت‌ها باشد.
اما پس از گذشت بیش از ۱۰ روز دریغ از یک پاسخ حتی اتوماتیک یا با واسطه؟

مدیران شرکت ارتباطات مبین نت یا از نوع سرویس دهی خود بسیار مطمئن هستند و یا پاسخگویی به مشترکین از جمله خبرنگاران را شایسته خود نمی‌دانند!
آنها نه پاسخ الکترونیکی می‌دهند و نه از طریق تلفن می‌توان آنها را پیدا کرد. از برگزاری نشست خبری یا کنفرانس‌های مطبوعاتی هم که خبری نیست. اطلاعیه یا خبری هم از این شرکت بیرون نمی‌آید؟
پشتیبانی این شرکت هم پس از ده‌ها بار مواجهه با بوق اشغال وقتی ارتباط برقرار می‌شود پاسخ می‌دهد: این مودم‌ها اغلب مشکل دارند و باید تعویضشان کرد.

مهندسان پشتیبانی این شرکت در اقدامی سوال برانگیز می‌گویند با دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی باید تماس بگیرید و درخواست کنید کارشناس فنی آنها به محل استفاده بیایند تا مشکل فنی مودم را بر طرف کنند، آیا منظورشان تعویض مودم از سوی کارشناس فنی دفاتر در محل مورد استفاد مودم است یا این که کارشناس فنی دفاتر باید سیگنال را برای مودم به صورت دستی وصل کند!!!
آیا دفاتر پیشخوان خدمات دولت، کارشناس فنی برای اعزام به محل و رفع مشکلات مودم‌های جیبی مبین نت در اختیار دارند؟

به نظر شما قرارداد دوساله ارائه سرویس پرسرعت وایمکس سیار مبین نت با ممنوعیت‌های اعلام شده ارائه اینترنت در سطح شهر و معابر عمومی و همچنین راه اندازی اینترنت ملی یا پاک که به قول دبیر شورای عالی فضای مجازی هر چه می‌خواهید اسمش را بگذارید، چگونه و با چه شرایطی در ادامه و بر طبق قرارداد ارائه خواهد شد؟

اما اندکی دیگر صبر می‌کنیم تا شاید مدیران محترم شرکت ارتباطات مبین نت، به طرح رسانه‌ای مشکلات وایمکس مبین نت پاسخ دهند!
-------------------------------------------------------------
خبرنگار حوزه فناوری اطلاعات
کد مطلب: 23294
نام شما
آدرس ايميل شما


اشکان
feedback
Netherlands
شرکتی که به حقوق مشتریان خودش احترام نمی زاره رو باید تحریم کرد و ازش خرید نکرد
منظورتون از سوال آخر خبر چی هست؟ مگه اعلام نشده که اینترنت ملی به اینترنت بین الملل کاری نداره؟
محمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
انصافا ایرانسل همه جای شهر آنتن عالی میده
اما مبین نت مرکز تهران هم آنتن نمیده
من توی خیابون فریمان در خیابان طالقانی که مرکز تهران هست هیچ سیگنال مبین نتی دریافت نمیکنم ... و دهها جای دیگه تهران
اما ایرانسل رو بنازم که واقعا حرف نداره
محسن
feedback
وقتی به یک شرکت پروانه انحصاری کشوری می دهند و بدون طی کردن روال بازار و فنی یک دفعه یک شرکت غول بوجود میاد باید منتظر این چیزها هم بود. کسی پاسخگو نیست. باید سازمانهای نظارتی مثل رگلاتوری بهتر عمل کنند.
شاهین
feedback
شرکت مبین نت رو دیگه نمیشه ارائه دهنده اینترنت پرسرعت نامید .
اینترنتی که پینگی در حد دایل آپ داره و حتی isp های کوچک شهری هم پینگ پایینی از این شرکت بزرگ دارند .
شرکتی که سرعت سرویس های بالای 512 کیلوبیت رو محدود کرده است .
شرکتی که شب ها در ساعات رایگان اینترنتی در حد دایل آپ در اختیار شما قرار میدهد .

شرکتی که یک عالمه کاربر شاکی دارد ولی 1 نفر هم پیگیری نمی کند .
A
feedback
Iran, Islamic Republic of
دمتون گرم حرف دل ما رو زدید.
واقعا که سرویسش بی کیفیته و افتضاح.
شهاب
feedback
بنده حدود یک ماه پیش مشترک سرویس 1مگ مبین نت شدم اما هر رقم و با هر نرم افزار و سایتی که تست کردم پهنای باندم را زیر 512 مگابیت نشان میداد و سرعت دانلودم هم زیر 10کیلوبایت بر ثانیه بود.بالاخره بعد از پشت خط ماندن های ساعتی و چند مورد هم عدم پاسخگویی اپراتو به این مشکل،یکی از اپراتورها که کمی وجدان در وجودش بود گفت که سرویس های 1 مگ روی 512 لیمیت شده و حالا حالاها هم درست نمیشه!!!
حالا شمابگید من به کجاشکایت کنم؟
بنده تمام مصارفم رو دقیقا با نرم افزار اندازه میگیرم و با مقایسه با مقداری که مبین نت برایم محاسبه میکند،همیشه دقیقا 17%اختلاف دارد،یعنی مبین نت 17%بیشتر محاسبه میکند.
روزبه
feedback
10 روز اول برام خوب بود که بود، 512 گرفتم، سرعتم افتضاح، پشتیبانی = هزینه یه گیگ، زنگه میزنی اول میگه اگه شکایت داری زنگ بزن صدای مشتری، کلاه بردارا، آشغال ترین سرویس اینترنتی، مشکلات هم برای همه یه طوره، اگه میتونید پیگیر کنید، ما که دستمون به جایی نمیرسه
علي
feedback
به مشكلات مبين نت موارد زير را هم اضافه كنيد :
بعد از گذشت يك هفته از پرداخت آنلاين شارژ هنوز در پنل كاربري ثبت نشده است و پشتيباني هم كه قربانش بروم به ما افتخار پاسخگويي نميدهد.
نمايندگي هاي مبين نت قبل از دريافت پول بسيار خوش برخورد هستند و مي آيند برايتان با سه سوت نصب ميكنند اما واي به روزي كه زنگي بزنيد و سوال يا مشكلتان را ابراز كنيد, چنان سرد برخورد ميكنن كه انگار ارث پدرشان را خورده اي !
از همه اينها بگذريم سرعت اينترنت شبانه به درد وبگردي هم نميخورد چه برسد به دانلود.

اگر اين مديران مبين نت به اسلام معتقدند كه بايد خدمتشان عرض كنم بنده به عنوان يك مشتري بابت پولي كه تا به امروز به حساب اين شركت ريخته ام اصلا راضي نيستم و طبق عقايدي كه دارند اين پول حرام است.
feedback
United States
باسلام
از یک طرف خطوط تلفن ثابت به جای افزایش ظرفیت با روند سریع pcmسازی میشوند و مخابرات از دادن هرگونه سرویس اینترنتی به انها خود داری کرده و مشتریان را به وایمکس مرجوع میکند
از طرف دیگر مشتریان فقط با داشتن یک انتخاب به امید. اینترنت شبانه رایگان راهی شرکت مبین نت میشوند
از طرف مبین نت هم اینترنتی بی کیفیت و ناپایدار بدون هیچ پشتیبانی و گارانتی به مردم عرضه میگردد
متاسفانه من در روز های اخیر شاهد کاهش حجم بی مورد میزان ترافیک خود در حد یک گیگ بوده ام
برخی دوستان نیز بیان میکندد با بررسی این مورد با برنامه های خانگی شاهد کاهش حجم به میزان 17درصد بیش از مقدار واقعی از طرف شرکت شده و در هنگام پیگیری و شکایت به سازمان مقررات مورد بی مهری و عدم توجه و بررسی قرار گرفته اند
از شما خبرنگار عزیز خواستار پیگیری این موضوع میباشم
امید
feedback
بی کیفیت ترین سرویس دهنده.

مزخرف ترین پشتیبانی.

کلا اگه کسی سرش برای دردسر تنگ شده،از مبین نت وابسته به مخابرات شبه خصوصی ... سرویس بگیره!
مرتضی
feedback
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه خیلی چیزها انحصاری شده یا برای افرادی خاص و یا سازمان و نهاد خاص و تا وقتیکه همینطور باشه و رقابت نباشه وضع بدتر از این خواهد شد ولی بهتر ، ابدا" و مطمعن باشید که با پیگیری ووووو باز راه به هیچ جایی نخواهیم برد چون مشکل جای دیگریه.
feedback
کارمندان مبین نت انگار از ادم طلبکارن .
رضا
feedback
با عرض پوزش
دره مبین نت و سازمان تنظیم مقررات رادیویی را به جای گل باید گ.......ه گرفت که هم پول میگیرند و هم جان مردم را.
اینترنت 2 مگ میگیری ولی به انداره نصف دایل آپ سرویس نمیگیری و جالب اینجاست که هر روز شاهد تبلیغات گستردتر هم هستیم.
وقتی شحنه و دزد هم کاسه شوند ،حکایت اینچنین گردد
رضا
feedback
Iran, Islamic Republic of
من واقعا اشتباه کردم کاش این مقالات را قبلا دیده بودم مودم lte خریدم هر 5 دقیقه قطع میشه! کسی هم پاسخگو نیست بعد 40 دقیقه انتظار در صف تلفن میگن تماس میگیریم الان 2ماهه تماس نگرفتم من هر روزم دارم زنگ میزنم یعنی ماهی 70 تومن پول اینترنت دادم 100 تومن پول موبایل میدم که زنگ بزنم بگم قطع شده!

اگر ملت یکم قبل خرید تحقیق کنن مثل من نمیشن، بدبختی اینه مودم گذاشتم دیوار به 5000 تومن هم کسی حاضر نیست بخره! انقدر اشغاله
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير