۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۸

ادغام و روز طبیعت

ايتنا - پیش خود گفتم نکند موضوع ادغام سحر و جادو و جن و شایعات این روزها به صحن علنی مجلس نیز رسوخ نموده و نمایندگان محترم نیز مسحور گشته‌اند.
ادغام و روز طبیعت


اميرحسين سعيدي نائيني
خبر ادغام سه وزارتخانه راه و مسکن و فاوا را که شنیدم، مبهوت و حیران شدم. چند لحظه‌ای به ذهنم خطور کرد که شاید از خبرهای روز طبیعت، یعنی سیزده فروردین یا همان سیزده بدر خودمان باشد که ظاهرا فرصت انتشار آن نبوده یا از قلم افتاده و در این زمان اقدام به انتشار آن نموده‌اند.

چون چنین تصور نمودم، لبخندی به لبانم آمد و از آن گذشتم.
هنوز حال و هوای بهاری سیزده فروردین در سرم بود که تلفن‌های متعددی از دوستانم داشتم؛ همه با موضوع خبر ادغام و لحنی مملو از بهت و اندوه و غم.

صحت خبر برایم مسجل شد، اما هنوز باورش مشكل بود باز عقل ناقص خود را به کار انداختم تا علت آن را دریابم.

هر چه بیشتر فکر می‌کردم بیشتر گیج می‌شدم که ناگهان فکری به سرم زد که اندوهی گسترده وجودم را فرا گرفت.

پیش خود گفتم نکند این موضوع سحر و جادو و جن و شایعات این روزها به صحن علنی مجلس نیز رسوخ نموده و نمایندگان محترم نیز مسحور گشته‌اند.

برای لحظاتی این تصور باطل در ذهنم سنگینی می‌نمود و پیش خود تصور می‌کردم چه می‌شود اگر امروز این سه وزارتخانه در يكديگر و فردا روزی وزارتخانه‌های دیگر مثلا امور خارجه با جهاد و کشاورزی ادغام شوند؟

خلاصه در کش و قوس این خیالات باطل بودم که باز هم صدای تلفن رشته افکارم را از هم گسست.

ساعتی از انتشار خبر گذشته بود و این بار دوستان درباره علت و علل این ادغام تحلیل ارائه می‌نمودند.

یکی می‌گفت: از بس وزارتخانه بی‌وجودی بود. چقدر درباره مسایل و معضلات آی تی گفتیم و نوشتیم و فریاد زدیم ولی دوستان انگار یک گوش‌شان در شده بود دیگری دروازه.
و نتیجه می‌گرفتند که «بال مگس به دیوار چه خفته و چه بیدار» و با این گفته‌ها خود را تسکین می‌دادند.

دیگرانی این حرف‌ها را از روی احساس دانسته و می‌گفتند بر فرض صحت عدم لیاقت مسئولان مربوطه و عملکرد ضعیف آنها دلیلی بر ادغام نیست و اگر با این استدلال دست به اقدام زنیم، شاید کار ادغام کمی گسترده‌تر شود.

عده‌ای را نیز عقیده بر آن بود که تصمیم مجلس بسیار عجولانه بوده است و از اینکه در بین نمایندگان محترم به قدر ادغام و روز طبیعت کافی افرادی واقف به اهمیت فناوری فاوا وجود ندارد، اظهار تاسف می‌نمودند.

و می‌پرسیدند چگونه ممکن است وزارتخانه‌‌ای را که مسئول توسعه و به کارگیری یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین فناوری‌هاست بتوان یک شبه ادغام نمود آن هم در وزارتخانه‌های راه و مسکن.

و معتقد بودند این تصمیم اهداف آتی کشور را دچار لطمات و خسارات جبران‌‌ناپذیری خواهد نمود.

دوستان دیگری هم بودند که انتقاد به مجلس را وارد نمی‌دانستند و از خود انتقاد می‌نمودند که چرا فعالان حرفه به فکر نبوده‌اند که نمایندگانی در مجلس داشته باشند تا بتوانند از اهداف ملی دفاع نمایند و همچنین از اهمیت فناوری فاوا برای دیگر نمایندگان بگویند.

پس از شنیدن فرمایش دوستان، با دوستی عالم تماس گرفتم و سوالی که هنوز در ذهنم بود را با او در میان گذاشتم.
که آیا ممکن است نمایندگان گرفتار جن و پری شوند؟

پاسخ داد: چنانچه در صحن علنی باشند، چنین گرفتاری‌هایی امکان ندارد ولی در خفا، هم جن است و هم پری.
کد مطلب: 18475
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام