۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۱

واکنش تند IBM و اپل: پست‌های ایلان ماسک نژادپرستانه است!

ایتنا - ​​​​​​​پست‌های اخیر ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس، که به تایید تئوری‌های توطئه یهودستیزانه و برتری سفیدپوستان پرداخته، جنجال بسیاری به پا کرده و کمپانی‌های بزرگی نظیر اپل، IBM، دیزنی و بسیاری از نام‌های بزرگ دیگر را به واکنش وا داشته است.
واکنش تند IBM و اپل: پست‌های ایلان ماسک نژادپرستانه است!

در پی پست‌های توییتری جنجالی اخیر ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان، برخی کمپانی‌های بزرگی از قبیل دیزنی، اپل، IBM، برادران وارنر، واکنش تندی به آنها نشان دادند و آنها را نژادپرستانه و یهودستیزانه خواندند.
این شرکت‌ها همچنین انتشار تبلیغات خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) که تحت مالکیت و مدیریت ایلان ماسک است را متوقف کردند.

شرکت‌های تحریم‌کننده تبلیغات ایکس به همین چند مورد محدود نمی‌شوند و به گزارش بلومبرگ، Lionsgate، پارامونت، Comcast / NBCUniversal، نیز از دیگر نام‌های شناخته‌شده‌ای هستند که تمام تبلیغات خود در این پلتفرم را به حالت تعلیق درآورده و ایکس را به نوعی تحریم کرده‌اند. 

کمیسیون اروپا نیز با ارسال یک پیام داخلی به رهبران خود اعلام کرد که به‌دلیل «نگرانی‌های گسترده مربوط به انتشار اطلاعات نادرست»، تبلیغات خود در این پلتفرم را متوقف کرده است. حتی کاخ سفید نیز به اقدامات ماسک واکنش منفی نشان داده است.

 

اپل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تبلیغ‌کنندگان در ایکس که معمولاً برای تبلیغ محصولات جدید خود از این پلتفرم کمک می‌گیرد نیز در صدر برندهایی است که تبلیغات خود را از ایکس خارج کرده‌اند.

مدتی قبل از این کمپین که بین برندهای بزرگ جهان برای تحریم ایکس به راه افتاده، «تیم کوک»، مدیرعامل اپل در مصاحبه‌ای از ماه سپتامبر با CBS Sunday Morning درباره ادامه ارتباط شرکت خود با ایکس صحبت کرد و گفت: «چیزهایی در این رابطه وجود دارد که آن‌ها را دوست ندارم» و یهودی‌ستیزی را نفرت‌انگیز خواند.
 
کد مطلب: 75604
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر