۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

درآمد ایلان ماسک از استارلینک انتظارات را برآورده نکرد

ایتنا - ماسک در سال ۲۰۲۱ پیش از آغاز جنگ در اوکراین، گفته بود اسپیس ایکس زمانی استارلینک را در بورس عرضه خواهد کرد که جریان نقدی آن به حد منطقی قابل پیش بینی باشد.
درآمد ایلان ماسک از استارلینک انتظارات را برآورده نکرد

درآمد واحد اینترنت ماهواره ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲، رشد شش برابری داشت و به ۱.۴ میلیارد دلار رسید اما کمتر از اهداف تعیین شده توسط ایلان ماسک بود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به اسناد، در گزارشی نوشت: شرکت اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۵، ارائه ای داشت که پیش بینی کرده بود استارلینک، درآمد ۱۲ میلیارد دلاری و سود هفت میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۲ خواهد داشت. استارلینک با روندی کندتر از حد انتظار این شرکت، مشتری جذب کرده و تا پایان سال میلادی گذشته، بیش از یک میلیون مشترک فعال داشت، در حالی که پیش بینی شده بود استارلینک ۲۰ میلیون مشترک تا پایان سال ۲۰۲۲ داشته باشد.

استارلینک از سال میلادی گذشته که به اوکراین برای ارتباطات ماهواره ای کمک کرد، در کانون توجهات قرار گرفته است. این سرویس اینترنت ماهواره‌ای که بیش از ۴۰۰۰ ماهواره در مدار پایین زمین دارد، در ژوئن، با وزارت دفاع آمریکا قراردادی برای خدمات ماهواره ای خود امضا کرد.

ماسک در سال ۲۰۲۱ پیش از آغاز جنگ در اوکراین، گفته بود اسپیس ایکس زمانی استارلینک را در بورس عرضه خواهد کرد که جریان نقدی آن به حد منطقی قابل پیش بینی باشد.

بر اساس گزارش رویترز، وال استریت ژورنال ماه گذشته گزارش کرده بود افزایش درآمد اسپیس ایکس، کمک کرده است پس از دو ضرر سالانه، سود اندکی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ داشته باشد.
کد مطلب: 74645
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای