۱
۱
plusresetminus
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۶

شگفتی دانشمندان از کشف گوی طلایی در آب‌های آلاسکا

ایتنا - پژوهشگران می‌کوشند شی‌ء عجیب، طلایی و گوشت‌مانندی را که کف دریا پیدا شده است، شناسایی کنند.
شگفتی دانشمندان از کشف گوی طلایی در آب‌های آلاسکا

این جسم گوی‌مانند که در عمق دو کیلومتری کف اقیانوس در ساحل آلاسکای اقیانوس آرام پیدا شد، ظاهر صاف و گردی دارد و سوراخی در وسطش.

به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، پژوهشگران گفتند که بافت این شی‌ء شبیه به «بافت پوست» است و برای کسب اطلاعات بیشتر، به تجزیه‌و‌تحلیل دی‌ان‌ای آن مشغول‌اند.

نظریه دانشمندان اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) – سازمان کاشف این شی‌ء – این است که ممکن است نوعی تخم بازشده، یا گونه‌ای اسفنج دریایی هنوز ناشناخته باشد.

اداره ملی اقیانوسی و جوی در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) نوشت: «دانشمندان داخل اوکانیوس (Okaneos) می‌کوشند از معمای این تخم طلا سر درآورند! به نظر شما این چه می‌تواند باشد؟»

اداره ملی اقیانوسی و جوی این شی‌ء را از طریق عمق‌پیمای حاضر در ماموریت اکتشافی دورنمای دریایی آلاسکا ۵ پیدا کرد. به گزارش گاردین، پژوهشگران در نخستین مواجهه خود با این شی‌ء، یک بازوی مکانیکی روی عمق‌پیما را برای «تحریک» این تخم احتمالی به‌کار‌گرفتند. آن‌ها گفتند که این شی‌ء بافتی «پوست‌مانند»‌ دارد.

پژوهشگران تصمیم گرفتند پژوهش‌های بیشتری انجام بدهند و از سازوکار مکش روی عمق‌پیما برای برداشتن این شی‌‌ء استفاده کردند. آن‌ها اطمینان یافته‌اند که این شی‌ء دارای ماهیتی بیولوژیک است (نه مصنوع) و دارای یک شکاف، اما هنوز نتوانسته‌اند به قطعیت‌های بیشتری درباره ماهیت آن دست‌‌یابند.

این سفر اکتشافی قرار است تا ۱۵ سپتامبر ادامه داشته باشد و به صورت زنده پخش می‌شود.
کد مطلب: 74595
برچسب ها: اقیانوس طلا
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
اینها همه مشغولیات است برای نسل جدید بشری ساده و خرافاتی ، از این چیزها قبلا زیاد پیدا میشده و کسی اسمش را هم نمی‌آورده حالا بعد از کرونا و معلوم شدن شکست بشر در تمام زمینه‌های علمی دانشمندان هم به خرافات و چرند گویی روی آورده اند تا اذهان بشر را از خودنمایی های سالیان دراز و بی خردی خودشون در علم که شاخه های مختلفی دارد و حتی اقتصاد و ایدیولوژی را هم شامل میشود ، بپوشانند مخصوصا غربیها و این اواخر چینیها
به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر