۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۹

فعالیت اوبر در ترکیه ممنوع شد

ایتنا - ​​​​​​​یازدهمین شعبه مدنی دیوان عالی ترکیه رأی دادگاه محلی مبنی‌بر پذیرش ادعای رانندگان تاکسی و ممنوعیت فعالیت اوبر در این کشور را تأیید کرد.
فعالیت اوبر در ترکیه ممنوع شد


اوبر که کار خود را در ترکیه از سال ۲۰۱۴ و از استانبول آغاز کرده است به ۵ میلیون کاربر سرویس‌دهی می‌کرد اما اکنون به رقابت ناعادلانه متهم شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، شاکیان این پرونده خواستار توقف فعالیت شرکت آمریکایی «Uber Technologies Inc» شدند. در دادخواست رانندگان تاکسی آمده است که تمام فعالیت‌های این شرکت آمریکایی که سابقه پرداخت مالیات در ترکیه را ندارد، برای جلوگیری از تحمیل خسارات جبران‌ناپذیر به رانندگان تاکسی، حفظ رقابت و تجارت، جلوگیری از ضرر مالیاتی کشور و ساماندهی فعالیت‌های تجاری باید به حالت تعلیق درآید.

شعبه دهم دادگاه بدوی بازرگانی استانبول تصمیم نهایی خود را در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، همزمان با پایان فرآیند محاکمه، گرفت و درخواست مسدود کردن دسترسی به اوبر و ممنوعیت فعالیت این شرکت در ترکیه را پذیرفت.

بنابر حکم دادگاه، فعالیت سرویس تاکسی اینترنتی اوبر در این کشور، مبتنی بر رقابت ناعادلانه است و از همین روی، دسترسی به وبگاه «www.uber.com» و انواع اپلیکیشن‌های همراه این شرکت نیز مسدود می‌شود. با اتخاذ این تصمیم از سوی مقام قضایی ترکیه، فعالیت اوبر در این کشور متوقف شد.
کد مطلب: 73229
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای