کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تلاطم در بازار رمزارزها پس از ثبت ۱۳ اتهام علیه بایننس

17 خرداد 1402 ساعت 10:24

ایتنا - کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صرافی بایننس و چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل این مجموعه در ۱۳ عنوان اتهامی شکایت کرده است. این شکایت هم بخش بین‌المللی و هم بخش ایالات متحده این صرافی را مورد هدف قرار داده است.کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صرافی بایننس و چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل این مجموعه در ۱۳ عنوان اتهامی شکایت کرده است. این شکایت هم بخش بین‌المللی و هم بخش ایالات متحده این صرافی را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش ایتنا و به نقل از یورونیوز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بایننس کوین (BNB) و استیبل کوین این شرکت با حروف اختصاری BUSD را به‌عنوان اوراق بهادار توصیف کرده است و ارائه خدماتی مانند استیکینگ یا سهام‌گذاری را نقض قوانین اوراق بهادار می‌داند. این نهاد همچنین به خدمات دیگری مانند سیمپل ارن نیز اشاره کرده است. آن‌ها همچنین کوین‌های دیگر مانند کاردانو، پالیگان و سولانا را از جمله اوراق بهادار توصیف کردند.

این نهاد رسمی آمریکا در متن شکایت خود گفته است که متهمان با در معرض خطر قراردادن دارایی‌های سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار به ثروت خود افزوده‌اند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌گوید که می‌خواهد فعالیت صرافی بایننس در آمریکا به‌طور دائمی متوقف شود و مدیرعامل این شرکت جریمه شود.

 


کد مطلب: 73216

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/73216/تلاطم-بازار-رمزارزها-ثبت-۱۳-اتهام-علیه-بایننس

ايتنا
  https://www.itna.ir