۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۴۵

جریمه ۲۰ میلیون دلاری مایکروسافت به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان

ایتنا - مایکروسافت به دلیل جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکانی که حساب «ایکس‌باکس» دارند، ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.
جریمه ۲۰ میلیون دلاری مایکروسافت به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان


براساس توافق کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و مایکروسافت، این شرکت باید برای حفاظت از حریم خصوصی کودکانی که از کاربران بازی‌های اینترنتی این شرکت هستند، اقدامات بیشتری را در نظر بگیرد.

در کنار سایر تخلفات، این کمیسیون دریافته که مایکروسافت در زمینه اطلاع‌رسانی در باره سیاست‌های جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان به والدین آنها، کوتاهی کرده است.

به گزارش ایتنا و به نقل از بی‌بی‌سی، پیش‌تر، آمازون نیز در خصوص «ابزارهای کنترل صوتی» خود، تخلف مشابهی را مرتکب شده بود. هفته گذشته پس از آنکه کمیسیون تجارت فدرال آمریکا دریافت که این شرکت برای سال‌ها، داده‌های حساس از جمله صدای ضبط شده کودکان را جمع‌آوری کرده، آمازون را ملزم به پرداخت ۲۵ میلیون دلار جریمه کرد.

همچنین آمازون به دلیل قراردادن اطلاعات مشتریان زنگ های تصویری درب منازل این شرکت به کارمندانش، ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار جریمه شد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا اعلام کرد مایکروسافت با عدم دریافت کافی رضایت والدین و جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان زیر ۱۳ سال، قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان را نقض کرده است.

این کمیسیون همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده که مایکروسافت از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، اطلاعات شخصی کودکان را حتی بدون کسب رضایت والدین آنان، «گاهی برای سال‌ها» نگهداری کرده است.

قانون حفاظت از حریم خصوصی کودکان، وب‌سایت‌ها و خدمات آنلاین برای کودکان را ملزم می‌کند تا رضایت والدین را کسب کرده و اطلاعات شخصی جمع‌آوری شده فرزندان‌شان را به آنها اطلاع دهند.

 


کاربران بازی اینترنتی «ایکس‌باکس» باید برای استفاده از برخی خدمات ویژه، حساب کاربری ایجاد کنند اطلاعاتی مانند نام کامل، آدرس ایمیل و تاریخ تولد از جمله اطلاعاتی است که توسط این شرکت جمع‌آوری می‌شود.

همچنین به گفته این کمیسیون، مایکروسافت در اطلاع‌رسانی به والدین در مورد جمع‌آوری سایر داده‌های خصوصی کودکان‌شان از جمله تصویر نمایه کاربران و شریک‌سازی این داده‌ها با نهادهای ثالث، موفق نبوده است.

دیو مک کارتی، مدیر بخش خدمات بازی اینترنتی «ایکس‌باکس» در یکی از وبلاگ‌های ایکس باکس نوشت: «متاسفانه ما انتظارات مشتریان خود را برآورده نکردیم ولی متعهد به پیروی از دستور کمیسیون تجارت فدرال آمریکا برای ادامه بهبود خدمات ایمنی خود هستیم.»

او در ادامه افزود: «ما باید کارهای بیشتری را انجام دهیم، و در تعهدمان به حفاظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران خود، ثابت قدم خواهیم ماند.»

براساس دستور کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، مایکروسافت باید خدمات ایمنی جدیدی را برای کودکان ایجاد کند. مطابق این خدمات ایمنی در صورت عدم رضایت والدین پس از دو هفته، باید تمامی داده‌های شخصی کودکان آنها حذف شود. این دستور قبل از اجرایی شدن باید توسط یک قاضی فدرال تایید شود.
کد مطلب: 73212
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای