۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲

چین خواستار توقف محدودیت صادرات تراشه از ژاپن شد

ایتنا - وزیر بازرگانی چین خواستار توقف کنترل‌های صادراتی ژاپن روی صادرات نیمه رسانا شد.
چین خواستار توقف محدودیت صادرات تراشه از ژاپن شد

 جدیدترین اقدام چین برای محدودکردن محدودیت های صادراتی در مذاکرات وانگ با یاسوتوشی نشیمورا وزیر بازرگانی ژاپن در کنفرانس همکاری اقتصادی آسیا اقیانوسیه مطرح شد.

به گزارش ایتنا از مهر، ژاپن همراه هلند در ماه ژانویه توافق کردند تا محدودیت های صادراتی آمریکا در خصوص فروش برخی ابزارهای تراشه سازی به چین را اعمال کنند و در نتیجه آن محدودیت هایی بر صادرات ۲۳ نوع تجهیزات نیمه رسانا سازی برای کشور مذکور وضع کردند.

آمریکا سال گذشته با هدف کند کردن فعالیت چین روی ابر رایانه ها محدودیت هایی وضع کرد.

البته ژاپن، چین را هدف محدودیت های صادراتی اعلام نکرد و گفته وظیفه خود برای کمک به برقراری صلح و ثبات بین المللی را انجام می دهد.

در بیانیه وزارت بازرگانی چین نیز آمده است این کشور تمایل دارد برای ترویج همکاری های عملیاتی در حوزه های کلیدی اقتصادی و تجاری با ژاپن همکاری کند.

جمعه هفته گذشته نیشیمورا با جینا ریموندو وزیر بازرگانی آمریکا ملاقات کرد و آنها درباره عمیق تر کردن همکاری ها درباره تحقیق و توسعه تراشه ها و فناوری های پیشرفته مانند رایانش کوانتومی و هوش مصنوعی توافق کردند.

البته وانگ نیز با ریموندو و کاترین تای نماینده تجاری آمریکا ملاقات و از سیاست های اقتصادی و تجاری این کشور علیه چین انتقاد کرد.
کد مطلب: 73122
برچسب ها: تراشه سخت افزار
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای