۰
plusresetminus
يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۵

دردسر توییتر در اروپا

ایتنا - کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا به توییتر هشدار داده که به‌عنوان یک پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ (VLOP) از نظر قانونی مجبور به رعایت قانون نظارت بر محتوا است.
دردسر توییتر در اروپا

 به گفته «تیری برتون»، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا، توییتر از آیین نامه عملکرد اتحادیه اروپا در مورد اطلاعات نادرست آنلاین خارج شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، برتون در یک توییت که گزارش های قبلی در مورد خروج قریب الوقوع توییتر از قوانین اتحادیه اروپا را تایید کرد، این پلتفرم رسانه اجتماعی را با یک هشدار صریح خطاب کرد و به توییتر گفت که نمی تواند خود را از مسئولیت قانونی در این زمینه پنهان کند.

«توییتر آیین‌نامه داوطلبانه اتحادیه اروپا در برابر اطلاعات نادرست را کنار گذاشته است، اما تعهدات باقی می‌مانند. شاید بتوانید از چنین چیزی فرار کنید، اما نمی‌توانید از آن مخفی شوید. فراتر از تعهدات داوطلبانه، مبارزه با اطلاعات نادرست طبق DSA از 25 آگوست یک تعهد قانونی خواهد بود. تیم‌های ما برای اجرای آن آماده خواهند بود.»

قانون سراسری اتحادیه اروپا که در ماه نوامبر اجرایی شد، VLOP‌هایی مانند توییتر را ملزم می‌کند تا خطرات سیستماتیک گفتمان مدنی و فرآیندهای انتخاباتی مانند اطلاعات نادرست را ارزیابی و کاهش دهند.

با تصمیم توییتر برای خروج از این قرارداد، آن هم سه ماه قبل از شروع اجرای DSA توسط اتحادیه اروپا، به‌‌نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد قوانین اتحادیه در مورد نظارت بر محتوا را نادیده بگیرد؛ تصمیمی که می‌تواند برای توییتر و ایلان ماسک گران تمام شود.

اتحادیه اروپا در این صورت می‌تواند تا حداکثر 10 درصد از گردش مالی سالانه جهانی توییتر و در صورت تکرار، تا 20 درصد از گردش مالی آن را به‌عنوان جریمه تعیین کند. کمیسیون اروپا همچنین اعلام کرده است که عدم رعایت مکرر این قوانین می‌تواند منجر به مسدودکردن پلتفرم متخلف در اتحادیه اروپا شود.
کد مطلب: 73117
برچسب ها: توییتر
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر