۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۲

زارع پور: سرعت و کیفیت فیبر نوری از اینترنت ماهواره‌ای بهتر است

ایتنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با نگاه به پروژه فیبر نوری در اروپا، همه بسیج شده اند که تا ۲۰۲۵ به پوشش حداکثری برسند.
زارع پور: سرعت و کیفیت فیبر نوری از اینترنت ماهواره‌ای بهتر است


عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در یکی از شبکه‌های اجتماعی داخلی در پاسخ به یک کاربر که گفته بود امروز تمام دنیا در حال پیشبرد منظومه های ماهواره‌ای هستند، در چنین شرایطی چه نیازی به پروژه فیبر نوری است، اظهار کرد: اینترنت ماهواره‌ای نمی‌تواند سرعت و کیفیت ارتباط مبتنی بر فیبر نوری را فراهم کند، برای همین همه کشورهای پیشرفته با شتاب در حال اتصال ساختمان هایشان با فیبر نوری هستند.

وی در ادامه گفت: با نگاه به این پروژه در اروپا، همه بسیج شده‌اند تا سال ۲۰۲۵ به پوشش حداکثری برسند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در همین رابطه شب گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان اینکه فیبر نوری زیر ساخت توسعه سه چهار دهه آینده خواهد بود، اظهار کرده بود: بر مبنای این تحلیل و بر اساس مصوبات بالا دستی از جمله مصوبه شورای عالی فضای مجازی که تاکید دارد تا افق ۱۴۰۴ باید ۸۰ درصد خانوارها به سرعت میانگین ۲۵ مگابیت بر ثانیه دسترسی داشته باشند، ما به جای اینکه فناوری‌های در آستانه منسوخ شدن از جمله VDSL را انتخاب کنیم، سراغ یک پروژه راهبردی و البته سخت یعنی فیبر نوری منازل و کسب و کارها رفتیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این پروژه در ۱۱ مرکز استان و ۱۰۰ شهر شروع است گفت: اینترنتی که مشترکان با پروژه فیبر نوری دریافت می کنند، سرعتی نزدیک به ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه دارد و این یعنی تا ۸۰ برابر سرعتی بالاتر از اینترنت فعلی که مردم در اختیار دارند.  این پروژه سرویس پایدارتر و با کیفیت تری را در اختیار مردم قرار می دهد و حتی جالب است بدانید که مصرف انرژی فناوری مبتنی بر فیبر نوری بسیار کمتر از فناوری های همراه است. 
کد مطلب: 72866
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر