۰
plusresetminus
شنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۲

اسلحه هوشمند با قابلیت تشخیص چهره

ایتنا - هدف از تولید این تپانچه‌ها جلوگیری از شلیک ناخواسته توسط کودکان، کاهش خودکشی و حفاظت از ماموران پلیس در صورت سرقت سلاح‌شان است. 
اسلحه هوشمند با قابلیت تشخیص چهره

یک شرکت فعال در عرصه فناوری‌های نوین در آمریکا در حال کار بر روی طرحی برای تولید تپانچه‌هایی همراه با فناوری تشخیص چهره است تا به این ترتیب تنها افراد مشخصی اجازه استفاده از سلاح را پیدا کنند.

با این حال به نظر می‌رسد شرکت بایوفایر، مستقر در ایالت کولورادوی آمریکا همچنان راه دراز و چالش‌برانگیزی برای تولید چنین تپانچه‌هایی در پیش داشته باشد. نمونه اولیه تولید شده از این تپانچه‌ها در آزمایش اولیه عملکرد موفقی نداشتند. 

به گزارش ایتنا و به نقل از یورونیوز، هدف از تولید این تپانچه‌ها جلوگیری از شلیک ناخواسته توسط کودکان، کاهش خودکشی و حفاظت از ماموران پلیس در صورت سرقت سلاح‌شان است. 

شرکت بایوفایر در نظر دارد امکان استفاده از سلاح با تشخیص اثر انگشت کاربران را نیز فراهم کند. 

مسئولان این شرکت امیدوارند تا بتوانند اولین نمونه‌های این تپانچه‌ها را تا سه ماهه پایانی سال جاری میلادی عرضه کنند. قرار است این تپانچه‌ها در اختیار مشتریانی قرار گیرد که از هم‌اکنون سفارش خرید این سلاح‌ها را داده‌اند. 

مدل استاندارد این تپانچه‌ها احتمالا از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ به قیمت ۱۴۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. 

بسیاری از هواداران استفاده از سلاح در ایالات متحده نگران هستند که تپانچه‌های هوشمند با قابلیت تشخیص چهره هنگام نیاز افراد به دفاع از خود به درستی عمل نکنند.
کد مطلب: 72657
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر