۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۸

وزیر ارتباطات: پیشنهاداتی برای بازنگری در اپلیکیشن های محدود شده ارائه دادیم

ایتنا - ​​​​​​​وزیر ارتباطات در پیام تبریک سال جدید گفت: پیشنهاداتی برای بازنگری در لیست سرویس ها، سایت ها و اپلیکیشن هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند ارائه داده ایم.
وزیر ارتباطات: پیشنهاداتی برای بازنگری در اپلیکیشن های محدود شده ارائه دادیم


به گزارش ایتنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی فرارسیدن سال ۱۴۰۲ شمسی را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:

سال ۱۴۰۱ هم به پایان خودش رسید. در این سال اتفاقات تلخ و شیرینی را در کنار هم تجریه کردیم. پیشرفت چشمگیر شبکه ملی اطلاعات، بلندپروازی‌های امیدآفرین صنعت فضایی، رشد شتابان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، آغاز پروژه افزایش هفتاد درصدی ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور، افزایش دو برابری ترانزیت دیتا از خاک کشور، دسترسی بیش از سه هزار روستای جدید به اینترنت، پیشرفت قابل تحسین پیام رسان های داخلی و آغاز روند اجرایی پروژه ملی فیبرمنازل و کسب و کارها از جمله اقدامات موفق ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که در این پیام تصویری و نوروزی کوتاه در مورد اهم شان گفته‌ام.

اما در کنار اینها، در همین سال اتفاقات دیگری هم افتاد که شاید برخی از مردم عزیزمان را از این وزارتخانه دلگیر کرده باشد. محدودیت هایی بر روی برخی خدمات و پلتفرم‌ های پرمخاطب خارجی اعمال شد. علیرغم اینکه این اتفاق با تصمیم مراجع امنیتی بود، اما همانند دو دوره گذشته که چندین پلتفرم مثل تلگرام، وایبر، وی چت، سیگنال، ویز، کلاب هاوس و... و. فیلتر شدند، این دوره نیز نوک پیکان انتقادها به سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشانه رفت. هرچند در همه ادوار و بارها تاکید شده این وزارتخانه در مورد محدودیت یا رفع آنها در هیچ دوره ای تصمیم گیر نبوده است اما ماموریت ذاتی آن ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل ارتباطات جامعه است. لذا ما تلاش کردیم با تقویت خدمات و پلتفرم‌ ‌های بومی، امورات مردم مختل نشود که به نظرم در این خصوص توفیقات بسیار خوبی کسب کردیم اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم. وضع مطلوب ما همانطور که قبلاً گفته‌ام این است که مردم عزیز ما در فضای رقابتی هم محصولات بومی را بر مشابه خارجی شان ترجیح دهند و با اختیار به کارآفرینان هم‌وطن خویش اعتماد کنند. مطلوبی که بنظرم کاملا دست‌یافتنی است چون به توان جوانانمان و دانش فنی آنها ایمان دارم. البته در کنار تلاش برای تحقق این آرمان، پیشنهادات را هم برای بازنگری در لیست سرویس ها، سایت ها و اپلیکیشن هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند و ممکن است دلایل محدودیت برخی از آنها الان دیگر موضوعیتی نداشته و یا کمرنگ شده باشد را به مراجع مربوطه داده‌ایم.

ضمن تبریک سال نو به همه هموطنان عزیزم در سراسر این کره خاکی، انشالله در سال ۱۴۰۲ با کمک سایر بخش های دولت و البته همراهی بخش خصوصی و زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات گام های مهمی در راستای جهش کشور در توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال خواهیم برداشت.

سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را برای همه ملت ایران آرزومندم.
کد مطلب: 72333
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
«سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را برای همه ملت ایران آرزومندم.»
ادب و نزاکت و مردم داری شما جای تقدیر فراوان دارد ، بزرگوار انگاری نقل و انتقال وجوه در اینترنت هم به نوعی فیلتر شده ، چندین روز است که این بنده حقیر قصد پرداخت قبوض را دارم ، اما رمز پیامکی یا ارسال نمی شود و یا با تاخیر چند ده دقیقه ای ارسال میشود ، به عبارتی نقل و انتقال پول عملا غیر ممکن شده ، به هر حال سال نو جانبعالی و همه دست اندرکاران خدمات اینترنت مبارک و به امید حق در کنار رفع فیلترینگ ها سالی سرشار از سلامتی و تندرستی و شاداب داشته باشید ، امید که در سال جدید همگی ناظر رشد و شکوفایی ارنباطات نوین و حذف فیلترینگ در راستای پیشرفت و شکوفایی اقتصاد با بهره بردن از فضای مجازی و اینترنت جهانی باشیم.انشااله
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای