۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

افشای اطلاعات میلیون‌ها بیمار توسط استارتاپ «سربرال»

ایتنا - استارت آپ«سربرال» که طی همه گیری کرونا محبوب شده بود، داده های خصوصی بیش از ۳.۱ میلیون بیمار آمریکایی را با شبکه های اجتماعی و آگهی دهندگان از جمله گوگل، متا و تیک تاک به اشتراک گذاشته است.
افشای اطلاعات میلیون‌ها بیمار توسط استارتاپ «سربرال»


استارت آپ «سربرال» که طی روزهای اولیه همه گیری کرونا به شدت محبوب شد، اکنون اعلام کرده داده های خصوصی بیش از ۳.۱ میلیون بیمار آمریکایی را با شبکه های اجتماعی و آگهی دهندگان از جمله گوگل، متا و تیک تاک به اشتراک گذاشته است.

به گزارش ایتنا از مهر، اخیرا یک هشدار در وب سایت سربال آپلود شده که نشان می دهد این شرکت از آغاز فعالیت خود در اکتبر ۲۰۱۹ میلادی از افزونه های «پیکسل» برای جمع آوری داده های کاربران استفاده می کرده است. پیکسل ها در حقیقت ردیاب هایی هستند که شرکت هایی مانند متا برای مقاصد تبلیغاتی به توسعه دهندگان طرف ثالث ارائه می دهند.

سربرال پس از بررسی نرم افزار خود متوجه شد که برخی اطلاعاتی را فاش کرده که براساس قانون به عنوان داده های سلامتی حفاظت شده، تلقی می شوند.

میان داده هایی که سربال به اشتراک گذاشته نام، شماره موبایل، تاریخ تولد، اطلاعات بیمه فرد نیز دیده می شود همچنین در برخی موارد ممکن است اطلاعاتی را که بیماران برای خودارزیابی سلامت روان برای تعیین وقت مشاوره و دسترسی به سرویس های دیگر تکمیل کردند را نیز جمع‌آوری کرده باشد. به گفته سربرال، شماره تامین اجتماعی، اطلاعات بانکی یا شماره کارت اعتباری فاش نشده است.

سربرال اعلام کرد پس از این امر پیسل های ردیابی را غیرفعال یا حذف کرده است. در بیانیه شرکت نیز آمده است: علاوه بر آن ما عملکردهای امنیتی خود و همچنین فرایندهای بررسی را ارتقا دادیم تا ریسک اشتراک گذاری این اطلاعات در آینده کمتر شود. از سوی دیگر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده نیز مشغول تحقیق در این باره است.
کد مطلب: 72243
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای