۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

وزن ساندویچ پانل - وزن هر متر مربع ساندویچ پانل چقدر است؟

شرکت پانل بارون با سابقه درخشان در تولید مصالح ساختمانی نوین با تکنولوژی های روز اروپا، توانسته است اعتماد مشتریان عزیز را کسب کند. در حال حاضر پانل بارون سهم قابل توجهی در تولید ساندویچ پانل های با کیفیت و با قیمت مناسب در ایران دارد.
وزن ساندویچ پانل - وزن هر متر مربع ساندویچ پانل چقدر است؟
---------------- رپرتاژ آگهی -----------------وزن ساندویچ پانل در برخی از پروژه ها نسبت به نوع پروژه مسئله ی بسیار مهمی است. امروزه با توجه به اهمیت این موضوع، کارفرمایان از مصالح کم وزن برای سبک سازی سازه ها استفاده می کنند. با به کارگیری مصالح کم وزن و سبک، می توان وزن کلی ساختمان ها را کاهش داد. در حالت کلی مصالح سبک دارای دو دسته سازه ای و غیر سازه ای هستند و به دو روش سبک کردن اجزای باربر و سازه ی ساختمان، می توان وزن کلی ساختمان را کاهش داد.
سبک سازی از مباحث نوین در بحث ساختمان سازی بوده که در حال گسترش است. با توجه به رشد سریع جمعیت و نیاز به افزایش مسکن، ضرورت استفاده از مصالح نوین بیشتر احساس می شود؛ چرا که سازه ها با این مصالح سریع تر ساخته شده و عمر مفیدتری در برابر زلزله دارند.

وزن ساندویچ پانل به میزان متغیری از وزن نوعی درجه یک بستگی دارد. عواملی که بر وزن ساندویچ پانل تاثیر میگذارند شامل ضخامت و نوع کوره روی صفحه‌ ها و هسته است. به طور معمول، وزن یک متر مربع از ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتیمتر حدود 10 تا 14 کیلوگرم است.
به طور کلی، می توان گفت که ساندویچ پانل ها از پرخاک وزن هستند و بنابراین برای ساختمان هایی که نیاز به وزن کم دارند، مناسب هستند. این ویژگی آنها را برای استفاده در ساختمان های قابل حمل و کارخانه ها و بارگذاری و خطوط تولید و غیره مناسب می کند.
 
موارد تاثیرگذار بر وزن ساندویچ پانل
 

محاسبه وزن واحد سطح ساندویچ پانل


اطلاع از وزن واحد سطح ساندویچ پانل به شما کمک می کند در زمان خرید تمامی مسائل را بررسی کنید، وزن واحد سطح به ازای هر متر مربع ساندویچ پانل محاسبه می شود.
ساندویچ پانل از دو لایه ورق با یک لایه میانی تشکیل شده است و جنس ورق ها می تواند از گالوانیزه، آلومینیوم و فولاد باشد. همچنین جنس عایق از پشم سنگ، پلی استایرن و… است.
به طور کلی وزن استاندارد پانل ها بر اساس نوع آن ها تعیین می شود و وزن پانل های دیواری با سقفی متفاوت است. برای به دست آوردن وزن پانل ها می توانید از فرمول های زیر استفاده کنید:
طول × عرض × 1.07 = محاسبه وزن ساندویچ پانل سقفی
طول × عرض × 1.16 = محاسبه وزن ساندویچ پانل دیواری
 

وزن هر متر مربع ساندویچ پانل


جهت محاسبه وزن هر متر مربع پانل بایستی فاکتورهایی مانند ضخامت، طول و عرض را در نظر گرفت. ضخامت پانل ساندویچی ها نباید بیشتر از حالت استاندارد باشد، چرا که در این صورت وزن پانل ها افزایش می یابد.
علاوه بر فاکتورهایی که ذکر شد، نوع ساندویچ پانل نیز در وزن هر متر مربع موثر است. به عنوان مثال وزن پانل های دیواری با پانل های سقفی متفاوت خواهد بود.
پانل های دیواری دارای ضخامت 4 سانتی متری و عرض مفید 93 سانتی متر با وزن 9750 گرم، همچنین ضخامت 5 سانتی متر و عرض مفید 93 سانتی متر با وزن 9550 گرم هستند.
پانل های سقفی نیز دارای ضخامت 4 سانتی متر با عرض 1 متر و وزن 11390 گرم، همچنین ضخامت 5 سانتی متر با عرض مفید 1 متر و وزن 11690 گرم می باشند.
 

اهمیت وزن واحد سطح ساندویچ پانل در ساخت ساختمان


موادی که در ساخت ساندویچ پانل ها استفاده می شود، وزن کمی داشته و بسیار سبک هستند، به همین دلیل وزن نهایی ساندویچ پانل ها را کاهش می دهند. پانل ساندویچی کاهش 8 تا 10 کیلوگرمی وزن سازه را در مقایسه با مصالح سنتی به همراه دارد.
سازه سبک می تواند از خسارات احتمالی جانی و مالی، در هنگام حوادث طبیعی مانند زلزله جلوگیری کند. مصالح نوین تحمل و مقاومت بالایی در برابر انواع فشار و ضربه دارند و در هزینه ها صرفه جویی می کنند.
 

روش های سبک سازی ساختمان با استفاده از ساندویچ پانل


سبک سازی ساختمان ها با دو روش سبک سازی اجزای باربر ساختمان و سبک سازی سازه ساختمان انجام می شود. این دو روش شامل تمام تکنیک های مرسوم جهت رسیدن به وزن مناسب ساختمان می شود.
مصالح ساختمانی از سه نوع بتنی، طبیعی و صنعتی ساخته می شوند و ساندویچ پانل ها در دسته صنعتی جای می گیرند. به دلیل اینکه هسته این پانل ها از مواد سبک تشکیل شده است در مقایسه با آجر و سیمان، 50 برابر سبک تر هستند.
علی رغم سبکی، به دلیل داشتن ورق های آلوزینک و آلومینیوم، تحمل ضربه و فشار زیاد را دارند و در شرایط جوی نامناسب مورد استفاده قرار می گیرند.
 

کاربردها و موارد استفاده پانل ساندویچی

 
آخرین مقالات ساندویچ پانل

   - ساخت انواع کانکس و کانتر مواد غذایی
   - درمانگاه صحرایی
   - ساختمان اداری
   - سوله و باشگاه ورزشی
   - خانه های پیش ساخته و ویلا
   - واحد های امدادی
   - مدارس و ساختمان های اداری
   - مراکز تجاری و هتل ها
   - سالن های تولیدی
   - اتاق های ایزوله و تمیز در بیمارستان ها
   - کمپ های اسکان موقت

برای سفارش و خرید انواع ساندویچ پانل، می توانید به سایت تولیدکننده ها و یا نماینده های فروش ساندویچ پانل مراجعه کنید و با آنها تماس بگیرید. همچنین، می توانید با مراجعه به نمایشگاه های ساختمانی، نمایشگاه های تجهیزات صنعتی و سایت های فروشگاهی، انواع ساندویچ پانل را مشاهده و خریداری نمایید.
قبل از خرید ساندویچ پانل، بهتر است با توجه به مورد استفاده، انواع مختلف ساندویچ پانل ها را مقایسه، بهبودیافت آنها را مورد بررسی قرار دهید و با توجه به معیار هایی همچون ضریب هدایت حرارتی، تندرستی، مقاومت به آتش و مستحکم بودن و بهبودیافت آنها در مقابل عوامل جوی و ... انتخاب خود را انجام دهید.
قبل از خرید همچنین باید نحوه ارسال، شرایط پرداخت و هزینه های حمل و نقل را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همه این موارد برای شما قابل پذیرش هستند. همچنین، بهتر است از تولیدکنندگان و فروشندگانی که دارای مجوزهای لازم و استانداردهای معتبر هستند، خرید نمایید.

 
وزن هر متر مربع ساندویچ پانل
 

شرایط انتخاب ابعاد ورق های ساندویچ پانل


برای انتخاب ابعاد ورق ها باید در ابتدا به کاربرد آن دقت کنید، به عنوان مثال برای استفاده در سقف، دیوار و.. ساندویچ پانل را می خواهید. ضخامت ورق ها نیز به حرارت اتاق مورد نظر و فشار وارده به اتاق بستگی دارد.
نوع ورق نیز با شرایط محیطی تعیین می شود، در کنار تمام این عوامل قیمت مناسب هم در انتخاب ورق ساندویچ پانل مناسب موثر است. شما می توانید جهت دریافت مشاوره در این زمینه از شرکت آریا بارون توس عرضه کننده ساندویچ پانل های با کیفیت با مناسب ترین قیمت کمک بخواهید.
 

مقایسه وزن ساندویچ پانل با مصالح سنتی


در یک دهه گذشته، استقبال از ساندویچ پانل ها در ساخت و ساز بسیار بالا رفته است و مهم ترین دلیل انتخاب پانل ها، وزن کم آن ها نسبت به سایر مصالح است. وزن ورق های ساندویچ پانل در هر متر مربع بین 8 تا 10 کیلوگرم بوده که این عدد در مقایسه با وزن آجر و سیمان خیلی کم می باشد.
از آنجایی که پانل ها برای قسمت های مختلف ساختمان اعم از دیوار، سقف و… مورد استفاده قرار می گیرند، وزن نهایی حدود 10 برابر کمتر می شود. البته با توجه به تنوعی که در ساندویچ پانل ها وجود دارد، هر کدوم از پانل ها دارای ضخامت و ابعاد مختلفی هستند و تاثیر آن ها بر وزن نهایی سازه متفاوت است.
 

تولید کننده ساندویچ پانل در ایران


در ایران چندین تولید کننده ساندویچ پانل وجود دارند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم ساندویچ پانل به بازار عرضه می کنند. نام برخی از تولید کننده های ساندویچ پانل در ایران به شرح زیر است:
0- آریا بارون توس مشهد - Aryabaron toos
1- بسپار پارس مهر: این شرکت در زمینه تولید ساندویچ پانل های فلزی و غیرفلزی فعالیت می کند.
2- ایران تقوی پانل: این شرکت نیز یکی از بزرگترین تولید کنندگان ساندویچ پانل در ایران است و به تولید انواع ساندویچ پانل های فلزی و غیرفلزی می پردازد.
3- شرکت پالادیوم: این شرکت نیز تولید کننده انواع ساندویچ پانل های فلزی و غیرفلزی در ایران است.
4- شرکت ورق پارس مبارکه: این شرکت نیز در زمینه تولید ساندویچ پانل های فلزی و غیرفلزی فعالیت می کند.
5- شرکت مهرسازه: تولید کننده انواع ساندویچ پانل های فلزی، غیرفلزی و همچنین ساندویچ پانل های چند لایه.
6- شرکت پارسیان ساندویچ: تولید کننده انواع ساندویچ پانل های فلزی و غیرفلزی.
توصیه می شود که قبل از خرید هر نوع ساندویچ پانل، اطلاعات لازم در مورد تولید کننده، نوع کالا و اطلاعات فنی آن را جمع آوری کرده و با بازار و شرکت های دیگر مقایسه کنید.
شرکت پانل بارون با سابقه درخشان در تولید مصالح ساختمانی نوین با تکنولوژی های روز اروپا، توانسته است اعتماد مشتریان عزیز را کسب کند. در حال حاضر پانل بارون سهم قابل توجهی در تولید ساندویچ پانل های با کیفیت و با قیمت مناسب در ایران دارد.
شرکت پانل بارون یکی از بزرگترین تولید کنندگان ساندویچ پانل در ایران است که در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل های فلزی و غیرفلزی فعالیت می کند. این شرکت در سال ۱۳۹۲ در شهرستان فیروزکوه تاسیس شد و با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته و به کارگیری کادری متخصص و مجرب، سعی در تولید ساندویچ پانل های با کیفیت و با قیمت مناسب دارد.
محصولات شرکت پانل بارون شامل انواع ساندویچ پانل های فلزی با پوشش گالوانیزه و متالیک و همچنین ساندویچ پانل های غیرفلزی از جمله ساندویچ پانل های کامپوزیتی، کهنه پوش، پلی یورتان و... می باشد.
این شرکت دارای گواهینامه های استاندارد بین المللی از جمله گواهینامه ISO 9001:2008 و ISO 14001:2004 و همچنین دارای رتبه A در رتبه بندی شورای اعتبارسنجی شرکت های ایرانی است.
تولیدکننده‌ی ساندویچ‌پانل پانل بارون محصولات خود را با نام‌های «پانل بارون»، «بیت مانیسا»، «بیت سیلور» و «پلاکون» به بازار عرضه می‌کند.
شما می توانید برای دسترسی به نمایشگاه به آدرس مشهد، بزرگراه پیامبر اعظم (ص)، بین سجادیه و آیت الله هاشمی رفسنجانی، روبروی پیامبر اعظم (ص) ۷۷ مراجعه کنید. همچنین برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت با شماره تلفن ۰۵۱۳۶۲۲۸۸۱۴ تماس بگیرید.

 
کد مطلب: 72232
برچسب ها: رپرتاژ
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای