۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

چند هشدار امنیتی مهم برای کاربران اندروید

ایتنا - اگر کاربر اندروید هستید و اغلب از برنامه گوگل کروم استفاده می‌کنید، حواستان به هشدارهای مهم گوگل درباره سایت‌هایی باشد که قصد بازدید از آن‌ها را دارید.
چند هشدار امنیتی مهم برای کاربران اندروید

 گوگل با پنج عبارت مهم به کاربران در مورد محتوای خطرناک، گول‌زننده و گمراه‌کننده به کاربرانش هشدار می‌دهد. این غول فناوری توضیح می‌دهد: «تشخیص فیشینگ و بدافزار به طور پیش فرض روشن است. وقتی روشن است، ممکن است پیام‌های زیر را ببینید. اگر یکی از این پیام‌ها را مشاهده کردید، توصیه می‌کنیم وارد سایت نشوید.»

اولین عبارتی که باید مراقبش باشید این است: «سایت پیش رو حاوی بدافزار است.» معنای این هشدار واضح است. یعنی اگر وارد سایت شوید، مجرم سایبری می‌تواند محتوای خطرناکی روی دستگاه شما نصب کند. 

عبارت «سایت پیش رو گمراه‌کننده است» یعنی می‌تواند یک سایت فیشینگ باشد و شما را وادار کند اطلاعات مهمی وارد کنید و سپس اطلاعات شما را بدزدد. ممکن است عبارت «سایت مشکوک» را برای سایتی مشاهده کنید که گوگل احتمال می‌دهد خطرناک باشد. 

هشدار خطر دیگری از سوی گوگل این است که «سایت پیش رو حاوی برنامه‌های مضر است.» اگر سایتی پتانسیل نصب برنامه‌های کلاهبردارانه روی دستگاه شما را داشته باشد، این پیام ظاهر می‌شود. 

آخرین عبارت هشداردهنده گوگل این است که «این صفحه در تلاش است تا اسکریپت‌ها را از منابع احراز هویت‌نشده بارگیری کند.» این یعنی سایتی که قصد بازدید از آن را دارید امن نیست و ممکن است هک شود.

وقتی گوگل هشدار می‌دهد که «با احتیاط دانلود کنید» چرا که بعضی سایت‌ها سعی می‌کنند با این پیام که دستگاه شما دارای ویروس است، شما را ترغیب کنند که نرم‌افزارهای مضر نصب کنید و باید حواستان باشد که در دامشان نیفتید. 

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: 72160
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای