۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۲

قابلیت‌های شگفت‌انگیز جت آموزشی مافوق‌صوت جدید نیروی هوایی ایالات‌متحده

ایتنا - طراحی Red Hawk را می‌توان به راحتی تغییر داد تا سیستم‌های راداری، تجهیزات جنگ الکترونیک یا ایستگاه‌های تسلیحاتی زیر بال را در خود جای دهد و آن را به خریدی جذاب برای دیگر شاخه‌های نظامی ایالات متحده یا حتی متحدان بین‌المللی آن تبدیل کند.
قابلیت‌های شگفت‌انگیز جت آموزشی مافوق‌صوت جدید نیروی هوایی ایالات‌متحده
هواپیماهای آموزشی رزمی نیروی هوایی ایالات‌متحده (USAF) در حال تطابق یافتن با تحولات عصر دیجیتال هستند. شرکت بوئینگ - با مشارکت شرکت ساب - در حال ورود به مراحل نهایی مهندسی و توسعه هواپیمای T-7A Red Hawk قبل از شروع تولید است. این رد هاوک‌ها جایگزین ناوگان تی-۳۸ تالون نیروی هوایی ارتش آمریکا خواهد شد که اولین آنها قبل از اینکه آلن شپرد به اولین آمریکایی تبدیل شود که در سال 1961 به فضا رفت وارد خدمت شدند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، استفاده از تکنیک‌های طراحی دیجیتال فعلی منجر به کاهش 80 درصدی زمان مونتاژ برای Red Hawk شده است و امکان تولید هواپیماهای بیشتری را در مدت زمان کوتاه‌تر فراهم می‌کند. علاوه بر این، رد هاوک کمتر از سه سال طول کشید تا از حالت مفهومی به اولین پرواز خود برسد، که آن را در جدول زمانی توسعه سریع‌تری نسبت به برخی از وسایل نقلیه زمینی قرار می‌دهد.
 
بنا بر اعلام USAF، بوئینگ بیش از 350 هواپیمای Red Hawk را به عنوان بخشی از قراردادی به ارزش بیش از 9.2 میلیارد دلار تولید خواهد کرد. همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که طراحی Red Hawk را می‌توان به راحتی تغییر داد تا سیستم‌های راداری، تجهیزات جنگ الکترونیک یا ایستگاه‌های تسلیحاتی زیر بال را در خود جای دهد و آن را به خریدی جذاب برای دیگر شاخه‌های نظامی ایالات متحده یا حتی متحدان بین‌المللی آن تبدیل کند.
 

این جت آموزشی دارای کابین خلبانی با صفحه نمایش لمسی شیشه‌ای است که حس مدرن‌تر - و همچنین قاعدتاٌ تجربه خلبانی عملی‌تری - را ارائه می‌دهد و دارای صندلی‌های طبقه‌ای است تا مربی و کارآموز هر دو توانایی کافی برای خلبانی هواپیما بدون موانع بصری را داشته باشند.
 
مدل‌های تولیدی T-7A Red Hawk دارای یک بخش دم قرمز هستند، که اشاره‌ای به دم‌های قرمز رنگ شده هواپیماهایی است که در طول جنگ جهانی دوم توسط اسکادران 99م جنگنده، معروف به «هواپیماهای تاسکگی»، مورد استفاده قرار می‌گرفتند. یکی از هواپیماهای مورد استفاده آن اسکادران کورتیس پی-40 وارهوک بود که تاثیر آن بر طراحی T-7A Red Hawk را می‌توان حس کرد.
 
این جت آموزشی به گونه‌ای ساخته شده است که انواع مختلف جثه خلبانان را نسبت به جت‌های قبلی با خیال راحت در خود جای دهد، و این امکان را فراهم می‌کند که امکان بکارگیری طیف بزرگ‌تری از خلبانان از جمله زنان بیشتر از آنچه در طول تاریخ وجود داشته است فراهم شود.
 
کد مطلب: 71873
نام شما
آدرس ايميل شما


حسین
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام
فکر کنم نویسنده این مطلب، معنی قابلیت شگفت انگیز رو نمیدونسته یا اینکه برای دریافت پول این تیتر رو زده...
من که قابلیت شگفت انگیزی توی این مطلب ندیدم...
لطفا بیایید با هم کمی راستگو باشیم...
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای