۰
plusresetminus
پنجشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

زیان ۶۰۰ میلیاردی فقدان حضور زنان در حوزه فناوری اروپا

ایتنا - بر اساس یک پژوهش بالا رفتن سهم زنان در شرکت‌های فناوری اروپا به افزایش رشد کل اقتصاد می‌انجامد. فقدان زنان مستعد در این حوزه چشمگیر است. با حضور بیشتر زنان تولید ناخالص ملی اروپا می تواند تا ۶۰۰ میلیارد یورو افزایش یابد.
زیان ۶۰۰ میلیاردی فقدان حضور زنان در حوزه فناوری اروپا

بر پایه پژوهش شرکت مشاوره مک کنزی، اقتصاد اروپا سالانه میلیاردها یورو از بازدهی اقتصادی خود را از دست می‌دهد، زیرا سهم زنان در شرکت‌های فناوری بسیار نازل است.

به گزارش ایتنا و به نقل از دیچه وله، وبسایت "تاگس‌شاو" در گزارشی در باره این این پژوهش نوشت، اگر نسبت اشتغال زنان در شرکت‌های فناوری تا سال ۲۰۲۷ تا ۴۵درصد افزایش یابد، فرصت‌های رشد بسیار بالایی فراهم خواهد شد؛ به عبارت دیگر تولید ناخالص داخلی اروپا تا ۶۰۰ میلیارد یورو افزایش خواهد یافت.

بر اساس این پژوهش، در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زنان تنها ۲۲درصد فرصت‌های شغلی این حوزه را به خود اختصاص داده‌اند. تا سال ۲۰۲۷ بازار کار اتحادیه اروپا بین ۱،۴ میلیون تا ۳،۹میلیون کمبود نیروی کار در حوزه فناوری خواهد داشت. این کمبود تنها در آلمان ۷۸۰هزار فرصت شغلی است.

این پژوهش می‌افزاید، در سطح اروپا تقاضای فزاینده برای نیروی کار در این حوزه را نمی‌توان تنها با مردان مستعد پوشش داد.

سِوِن بلومبرگ، از نویسندگان این پژوهش می‌گوید: «فقدان تنوع جنسیتی در گستره فناوری اروپا منجر به معایب قابل‌توجهی برای شاغلان، نوآوری و کل جامعه اروپایی خواهد شد.»
 
کد مطلب: 71622
برچسب ها: حوزه فناوری
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای