۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

ایلان ماسک رکورد بزرگترین ضرر مالی جهان را شکست

ایتنا - ‌ایلان ماسک،‌ مدیرعامل توییتر، پایه‌گذار تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌اکس، رکورد بزرگترین زیان و کاهش ثروت شخصی در تاریخ را شکست.
ایلان ماسک رکورد بزرگترین ضرر مالی جهان را شکست

در بازه زمانی نوامبر ۲۰۲۱ تا دسامبر ۲۰۲۲، ایلان ماسک حدود ۱۶۵ میلیارد دلار از دست داده است که به عنوان رکورد در فهرست رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است. این اعداد بر مبنای اطلاعاتی است که مجله فوربس منتشر کرده است اما گینس می‌گوید ابعاد زیان‌های مالی ماسک ممکن است بزرگتر از اینها هم باشد.

به گزارش ایتنا و به نقل از بی‌‌بی‌سی، این کاهش ۱۶۵ میلیارد دلاری در ثروت ماسک به دلیل افت ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا در پی خریداری شبکه اجتماعی-رسانه‌ای توییتر رخ داده است.

معامله ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر، این ذهنیت را در میان بسیاری از سرمایه‌گذاران ایجاد کرد که تمرکز ماسک دیگر به اندازه کافی معطوف به تسلا نیست و همچنین تغییرات سریع و اظهاراتی که او درباره توییتر کرد بسیاری را در مقابل ایلان ماسک قرار داد.

در این مدت شرکت‌های خودروسازی دیگر مدل‌های پرفروشی را به بازار خودروهای الکتریکی عرضه کردند.

این رکورد پیشتر در اختیار ماسایوشی سان، سرمایه‌گذار زاپنی بود که در سال ۲۰۰۰ میلادی بیش از ۵۸ میلیارد دلار از دست داده بود.

حدود یک ماه پیش هم گزارش شد که با از دست دادن این حجم بزرگ از ثروت، ایلان ماسک از رتبه اول ثروتمندترین فرد جهان هم سقوط کرده و جای خود را به مالک گروه مد و پوشاک لویی‌ویتان داده است.

بنابر گزارش ماه دسامبر دو نشریه بلومبرگ و فوربس که دارایی‌های ثروتمندان جهان را گزارش می‌کنند اکنون برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت محصولات لوکس لویی‌ویتان جای ایلان ماسک را در صدر فهرست پولدارترین‌های جهان بگیرد.
کد مطلب: 71391
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای