۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

توضیحات توییتر درباره افشای اطلاعات کاربران و باگ این پلتفرم

ایتنا - ​​​​​​​توییتر اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که اطلاعات کاربران این پلتفرم شبکه اجتماعی که اخیرا در اینترنت، به فروش گذاشته شده اند، با بهره برداری از آسیب پذیری سیستم‌های این شرکت به دست آمده‌اند.
توضیحات توییتر درباره افشای اطلاعات کاربران و باگ این پلتفرم


توییتر اعلام کرد هک ۵.۴ میلیون حساب با استفاده از باگی انجام شده که اوایل سال میلادی گذشته شناسایی و ترمیم شده بود و در طول تابستان افشا شده بود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در پست وبلاگ توییتر آمده است: حدود ۶۰۰ میلیون اطلاعات کاربری دیگر، نمی تواند ارتباطی به واقعه گزارش شده قبلی یا هیچ واقعه جدیدی داشته باشد.

هیچ شواهدی از این که اطلاعات به فروش گذاشته شده در اینترنت با بهره برداری از آسیب پذیری سیستمهای توییتر به دست آمده اند، وجود ندارد. این اطلاعات احتمالا مجموعه ای از اطلاعاتی است که پیش از این، از طریق منابع مختلف در اینترنت قابل دسترس شده بود.

این شرکت شبکه اجتماعی در اوت گذشته به کاربرانش اعلام کرده بود یک آسیب پذیری در سیستم توییتر، حسابهای کاربران را با دادن نشانی ایمیل یا شماره تلفن آنها در معرض مشاهده قرار می دهد. توییتر از طریق یک برنامه جایزه باگ، آسیب پذیری مذکور را شناسایی کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، گزارشهای رسانه ای در دسامبر مدعی شدند که فردی توانسته است به بیش از ۴۰۰ میلیون نشانی ایمیل و شماره تلفن کاربران توییتر دسترسی پیدا کند و این اطلاعات با بهره برداری از یک آسیب پذیری که در ژانویه سال ۲۰۲۲ شناسایی شده بود، به دست آمده است.
کد مطلب: 71390
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای