۰
plusresetminus
پنجشنبه ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۰

ایجاد وقفه در پرتاب موشک راکت‌لب به دلیل بادهای شدید

ایتنا - راکت‌لب نخستین پرتاب از آمریکا را به دلیل بادهای شدید غیرقابل قبول، تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت.
ایجاد وقفه در پرتاب موشک راکت‌لب به دلیل بادهای شدید
به‌روزرسانی ۲۰ دسامبر: راکت‌لب پرتاب «الکترون» از مجتمع پروازی ناسا در ویرجینیا را به دلیل وزش بادهای سطح بالایی متوقف کرد و اکنون قصد دارد در این کار را در اوایل ماه ژانویه سال ۲۰۲۳ انجام دهد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسپیس، شرکت راکت‌لب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تداوم وزش بادهای شدید، باعث شده تا مأموریت ما برای ناسا با مشکل روبه‌رو شود. اکنون بناست پنجره جدیدی در ماه ژانویه برای این مأموریت باز شود؛ پس بهتر است عاشقان پرواز، منتظر به‌روزرسانی‌های ما باشند!».
 
گفتنی است این شرکت مستقر در کالیفرنیا امیدوار بود یکشنبه شب نخستین پرواز تقویت‌کننده الکترون را از مجتمع پرواز ناسا واقع در ویرجینیا انجام دهد، اما سرعت غیرقابل قبول باد باعث ایجاد وقفه شد. فرصت پرتاب بعدی به دلیل شرایط باد در دست بررسی است.
 
مأموریت آتی موشک الکترون، به «ویرجینیا برای عاشقان پرتاب» موسوم است و حامل سه ماهواره نظارت فرکانس رادیویی برای شرکت HawkEye 360 خواهد بود. گفتنی است شرکت اخیر، برای شناسایی و نظارت بر فرکانس‌های رادیویی در سطح جهان، مجموعه‌ای از ماهواره‌ها را توسعه می‌دهد.

ماهواره‌هایی که در این مأموریت به نام خوشه ۶ شناخته می‌شوند، نخستین ماهواره از ۱۵ ماهواره HawkEye 360 هستند که راکت‌لب در سه مأموریت تا سال ۲۰۲۴ آنها را پرتاب خواهد کرد.
 
شایان ذکر است سکوی پرتاب این راکت‌لب در ویرجینیا با نام Launch Complex 2 شناخته می‌شود و نخستین جایگاه پرتاب آن در نیمکره شمالی زمین است. مجتمع پرتاب راکت ۱ میزبان دو بستر در شبه جزیره ماهیا نیوزیلند است.
 
راکت‌لب با قرار دادن سومین سکوی پرتاب خود در ایالات متحده، به دنبال افزایش انعطاف‌پذیری و قابلیت‌های خود برای مشتریان دولتی و نظامی ایالات متحده است. این شرکت امیدوار است که در نهایت هر ماه یک مأموریت از سایت پرتاب ویرجینیا پرتاب کند.

گفته می‌شود که این شرکت همچنین در حال توسعه یک موشک جدید و بزرگتر به نام «نوترون» برای پرتاب از ویرجینیا است.
کد مطلب: 71158
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای