۰
plusresetminus
شنبه ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۵

چرا ماینرها ترخیص نمی‌شوند؟

ایتنا - ​​​​​​​مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی توضیحاتی را درمورد ماینرهایی که در انبارهای این سازمان قرار دارند و تعیین تکلیف نشده‌اند ارائه کرد.
چرا ماینرها ترخیص نمی‌شوند؟


عبدالمجید اجتهادی با بیان اینکه حدود ۱۵۰ هزار دستگاه ماینر در انبارهای سازمان اموال تملیکی وجود دارد، اظهار کرد: این دستگاه‌ها حدود پنج سال است که در انبارها نگهداری می‌شوند؛ با این حال به سازمان اموال تملیکی اجازه تعیین تکلیف این دستگاه‌ها را نمی‌دهند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به این سوال که چه نهادی مخالف ترخیص ماینرها است؟ پاسخ داد: توانیر و وزارت نیرو مدعی هستند اگر دستگاه‌ها ترخیص شوند احتمال دارد از برق عمومی استفاده غیرمجاز شود؛ درحالی که به نظر سازمان این اتفاق نخواهد افتاد. فعلا دادستانی کل کشور اعلام کرده است ماینرها تعیین تکلیف نشوند.

بر اساس این گزارش، اجتهادی در نشست خبری که اواسط شهریورماه برگزار شد، اعلام کرده بود که تعداد زیادی از ماینرها رای برائت دارند و اظهار امیدواری کرده بود که  توانیر برای این موضوع تدابیری اتخاذ کند. وی بر این موضوع تاکید کرده بود که اینکه دستگاه‌ها رای برائت گرفته‌اند؛ یعنی به صورت مجاز وارد کشور شده‌اند.  به ما قول داده‌اند از ابتدای مهرماه می توان این دستگاه‌ها را تعیین تکلیف کرد.
کد مطلب: 71110
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر