۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

قیمت بلیط هواپیما خارجی پس از رزرو قابل تغییر است؟

در این مقاله اطلاعات مهمی در موردتغییر قیمت بلیط هواپیما آن هم بعد از رزرو را در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین عوامل مؤثری که روی تغییر قیمت بلیط هواپیما نقش دارند را شناسایی می‌کنیم. خواندن این مقاله را از دست ندهید.
قیمت بلیط هواپیما خارجی پس از رزرو قابل تغییر است؟
---------------- رپرتاژ آگهی -----------------یکی از مشکلاتی که بسیاری از مسافران با آن درگیر هستند مربوط به افزایش ناگهانی قیمت بلیط پرواز خارجی است. این موضوع مسافران را سردرگم می‌کند. گاهی اوقات مسافران علت این اتفاق را نمی‌دانند و به همین دلیل نگران می‌شوند.
در این مقاله اطلاعات مهمی در موردتغییر قیمت بلیط هواپیما آن هم بعد از رزرو را در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین عوامل مؤثری که روی تغییر قیمت بلیط هواپیما نقش دارند را شناسایی می‌کنیم. خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

چه عواملی در تغییر بلیط هواپیما نقش دارند؟


همه ما می‌دانیم که قیمت پروازهای خارجی به ناگهان تغییر می‌کند و این تغییر معمولا بدون اطلاع قبلی صورت می‌گیرد. اما چرا این اتفاق رخ می‌دهد و تحت تأثیر چه عواملی افزایش قیمت را شاهد هستیم؟ عواملی متعددی در کنار هم قرار می‌گیرند و شما بعد از رزرو یا خرید بلیط هواپیما متوجه تغییر آن می‌شوید. این عوامل را در ادامه بخوانید.
 

خرید بلیط‌های ارزان قیمت با نوسانات بالا


وقتی می‌خواهید بلیط پروازهای خارجی را خریداری یا رزرو کنید بارها با عبارت چارتر (charter) روبه‌رو می‌شوید. یک شرکت هواپیمایی می‌تواند بخش مهمی از صندلی‌های یک هواپیما را برای مدت مشخصی اجاره کند. این امکان وجود دارد که همه چیز طبق برنامه‌ریزی شرکت هواپیمایی پیش نرود و صندلی‌ها رزرو نشوند.
به این ترتیب شرکت هواپیمایی ممکن است برای اینکه بلیط‌های خود را به فروش برساند تا 50 درصد تخفیف در نظر بگیرد. این موضوع می‌تواند برنامه‌ریزی مسافران را به هم بریزد و باعث تغییر در قیمت بلیط هواپیما شود.
به خاطر بسپارید که معمولا امکان لغو بلیط چارتر وجود ندارد. اما در بلیط سیستمی این امکان برای شما فراهم است. البته بلیط چارتر قیمت پایین‌تری نسبت به بلیط سیستمی دارد و باید به این مسئله نیز توجه کنید. برخی از شرکت‌های هواپیمایی اقدام به لغو بلیط چارتر می‌کنند اما مسافر باید جریمه زیادی بابت آن پرداخت کند.
 

رزرو بلیط هواپیما در شرایط خاص


شرایط خاص شامل موارد گسترده‌ای می‌شود. گاهی اوقات شما یک بلیط را از ماه قبل خریداری می‌کنید. اما وقتی زمان پرواز شما نزدیک می‌شود با تغییر قیمت روبه‌رو می‌شوید. این موضوع می‌تواند به علت برگزاری مراسم خاصی در کشور مقصد باشد.
مراسم‌هایی مانند: المپیک (Olympic)، جام جهانی فوتبال، ایام مذهبی یا حتی مراسم‌های سیاسی نیز شامل این موارد می‌شوند. برای اینکه با تغییر ناگهانی قیمت بلیط هواپیما روبه‌رو نشوید حتما پیگیر رویدادهای مهم کشور مقصد باشید.
 

مسافران خاص و تغییر قیمت بلیط هواپیما خارجی


در یک پرواز ممکن است کودکان، معلولان یا جانبازان حضور داشته باشند. قیمت بلیط آن‌ها با سایر مسافران متفاوت است. عواملی که در تغییر بلیط رزرو شده مسافران عادی رخ می‌دهند روی قیمت بلیط مسافران خاص نیز تأثیر می‌گذارند.
البته تغییر قیمت بلیط در شرکت‌های هواپیمایی مختلف با توجه به نوع مقصد با هم تفاوت دارد. در صورتی که از تغییر قیمت پیش آمده راضی نبودید باید طبق قوانین همان شرکت هواپیمایی که بلیط آن را خریداری کرده‌اید نسبت به لغو آن اقدام کنید.
 
 

سابقه شرکت هواپیمایی


باید شرکت هواپیمایی معتبری را برای رزرو بلیط هواپیما انتخاب کنید. تغییر بلیط در شرکت‌های هواپیمایی که سابقه خوبی ندارند بیشتر از سایر شرکت‌ها است. برخی از شرکت‌ها هستند که از نوسانات قیمت سودهای زیادی می‌برند. باید به این نکته توجه کنید و به سراغ شرکت‌های معتبر بروید.
 

قیمت بلیط هواپیما در کلاس‌های پروازی


کلاس‌های پروازی مختلف هزینه‌های متفاوتی را برای رزرو بلیط از مسافر دریافت می‌کنند. شرکت‌های هواپیمایی مختلف هر کدام با توجه به تعداد پرواز و اینکه چه مسیرهایی را پوشش می‌دهند نرخ متفاوتی را برای بلیط در نظر می‌گیرند. قیمت بلیط شما در هر کلاس پروازی تحت شرایط خاص می‌تواند تغییر کند.
تغییرات ناگهانی آب و هوایی، مسائل سیاسی، مسائل اقتصادی و تغییر سیاست‌های شرکت هواپیمایی نقش مهمی در کاهش یا افزایش قیمت بلیط هواپیما بعد از رزرو دارند. کلاس‌های پروازی به صورت زیر هستند:
   - F: کلاس فِرست ‌کلاس (First class)
   - C: کلاس بیزینس (Business Class)
   - Y : کلاس اکونومی (Economy Class)

 

شرایط پرداخت مابه التفاوت قیمت بلیط


عوامل مختلفی که نقش مهمی در تغییر قیمت بلیط هواپیما دارند را بررسی کردیم. اگر شما بلیطی را رزرو کرده‌اید یعنی به صورت کامل هزینه بلیط را پرداخت نکرده‌اید. در این بین اگر افزایش قیمت صورت بگیرد، شما باید آن را پرداخت کنید. اگر قصد پرداخت نداشتید امکان لغو بلیط برای شما وجود دارد. طبق قوانین نسبت به لغو آن اقدام کنید.
 

تغییر قیمت بلیط هواپیما خریداری شده


به طور کلی شرکت‌های هواپیمایی همواره در تلاش هستند که از افزایش قیمت بلیط هواپیما خودداری کنند. اما گاهی اوقات شرایط خاصی پیش می‌آید که زمینه‌های تغییر قیمت را رقم می‌زنند. امکان تغییر قیمت بلیط بعد از خرید نیز وجود دارد.
 


وقتی که یک بلیط هواپیما را می‌خرید اطلاعات کامل شما به همراه قیمت، روی بلیط چاپ می‌شود. در این صورت اگر افزایش قیمت صورت بگیرد، این موضوع از طرف شرکت هواپیمایی موردنظر به کلیه مسافران اعلام می‌شود. در اینجا نیز مسافر باید هزینه افزایش بلیط خود را پرداخت کند.
لغو بلیط با این موارد فرق می‌کند. این اتفاق از طرف مسافر صورت می‌گیرد. گاهی اوقات شرایطی رخ می‌دهد که باعث می‌شود مسافر بخواهد بلیط خود را کنسل (cancel) کند. برای این موضوع مسافر باید به سایت شرکت هواپیمایی موردنظر مراجعه کند و طبق قوانین اقدامات لازم را انجام دهد.
 

مهم‌ترین نکات برای رزرو بلیط هواپیما


برای اینکه کمتر در زمینه رزرو و قیمت بلیط هواپیما به دردسر بیفتید بهتر است که نکات زیر را رعایت کنید. این موارد به شما کمک می‌کنند تا در تهیه بلیط با مشکلی روبه‌رو نشوید. مهم‌ترین نکات برای تهیه بلیط را در ادامه بخوانید:
   - از خرید بلیط لحظه آخری خودداری کنید.
   - سایت‌های مختلف را برای تهیه بلیط بررسی کنید.
   - به زمان‌بندی برای رزرو بلیط خارجی دقت کنید.
   - روزهای تعطیل برای تهیه بلیط اقدام نکنید.
   - تا حد امکان برای رزرو و خرید بلیط به سراغ واسطه‌ها نروید.
 

سخن پایانی


همانطور که اشاره کردیم عوامل مهمی در قیمت بلیط هواپیما خارجی و تغییر آن نقش دارند. از بین موارد معرفی شده نوسانات اقتصادی به عنوان مهم‌ترین عامل در این زمینه شناخته می‌شوند. همیشه برای موارد ضروری مانند تغییر قیمت بلیط هواپیما بودجه‌ای اختصاص دهید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا در چنین شرایط خاصی با مشکلی روبه‌رو نشوید. می‌توانید برای تهیه بلیط هواپیما به علی بابا مراجعه کنید.
 
کد مطلب: 70935
برچسب ها: رپرتاژ
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای